Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 29.08.2016 13:56
O czym właściwie będzie kampania Call of Duty: Infinite Warfare?
733V

O czym właściwie będzie kampania Call of Duty: Infinite Warfare?

Co by nie mówić, Call of Duty: Infinite Warfare (PS4) to z pewnością jedna z bardziej gorących gier tego roku. Twórcy mówią jednak wiele o kampanii, można odnieść wrażenie, że dostaniemy coś wyjątkowo. Co będzie jej motywem przewodnim?

Wygląda na to, że twórcy Call of Duty: Infinite Warfare (PS4) chcą sięgnąć po pewne koncepty sci-fi, z których autorzy zazwyczaj nie korzystają. Mianowicie, jak człowiek zachowuje się w przestrzeni kosmicznej? Odpowiedzialny za narrację Taylor Kurosaki wraz ze scenarzystą Brianem Bloomem postanowili opowiedzieć o fabule i postaciach na łamach serwisu Polygon.

Chcemy, aby kosmiczny świat gry wywarł wiele presji na bohaterach, dużo więcej niż tradycyjne pole bitwy jest w stanie zapewnić. W kosmosie nie ma grawitacji, nie ma atmosfery, warto o tym myśleć jak o jednej z wojen światowych dziejącej się w środowisku, w którym nie można oddychać, a przód jest tam, gdzie właśnie lecimy.

Jak Bloom dodał:

Postacie są wrzucone w różne sytuacje kryzysowe i muszą sobie z nimi poradzić. Wojna to świetne tło dla takich kryzysów. To nie jest gra o zdradzie czy jakimś chipie, który zmienia nas w zombie. To jest opowieść o poważnym brzemieniu, które zmusza nas do podejmowania niezwykle ciężkich decyzji.

Czyżby twórcy chcieli wprowadzić elementy psychologiczne związane z walką w przestrzeni kosmicznej? Brzmi dość ciekawie aczkolwiek jak zawsze, zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Źródło: http://gamingbolt.com/call-of-duty-infinite-warfare-the-space-setting-puts-more-pressure-on-in-game-characters

Tagi: Call of Duty: Infinite Warfare Infinity Ward playstation 4