Paweł Musiolik Paweł Musiolik 27.08.2016 12:54
Niewielu deweloperów tworzy gry na PlayStation VR
1071V

Niewielu deweloperów tworzy gry na PlayStation VR

W październiku pojawi się PlayStation VR. W dniu premiery zadebiutuje razem ze sprzętem Sony kilkanaście interesujących produkcji. Jednak zadając sobie pytanie - co potem - trzeba spojrzeć szerzej na to, które platformy wybierają dewelopery. I tutaj PS VR wypada blado.

W trakcie konferencji VRDC zorganizowano ankietę w trakcie której zapytano deweloperów o kilka spraw związanych z wirtualną rzeczywistością. Pierwszym i najważniejszym pytaniem było to, na którą platformę tworzą aktualnie deweloperzy. Z nieznaczną przewagą wygrało HTC Vive wyprzedzając Oculusa i Gear VR od Samsunga. Na PS VR tworzy aktualnie 12,9% wszystkich ankietowanych, co nie jest dobrym wynikiem.

VRDC poll shows that the HTC Vive and the Oculus Rift are the favorites among VR developers.

Ważne jest jednak to, że z ankietowanych, ponad 78% powiedziało, że nie zamierza tworzyć na jedną platformę, więc nawet jeśli coś na początku trafi na przykład na HTC Vive lub Oculusa, to później może trafić i na PS4.

A jakie są największe obawy deweloperów? Nudności powodowane u graczy. Jeden z nich skomentował to krótko:

Jeśli ktoś na dzień dobry doświadczy nudności - straciliśmy jego zainteresowanie na zawsze. A o nudności jest zdecydowanie bardzo łatwo.

Źródło: http://venturebeat.com/2016/08/24/htc-and-oculus-are-in-a-dead-heat-when-it-comes-to-developer-loyalty/

Tagi: playstation 4 Playstation VR