Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 25.08.2016 09:12
Problemy z mikropłatnościami i przedpremierowymi DLC w Deus Ex: Rozłam Ludzkości
821V

Problemy z mikropłatnościami i przedpremierowymi DLC w Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Jesteśmy już po premierze Deus Ex: Rozłam Ludzkości (PS4). Pomimo ostatecznie pozytywnego odbioru gry, tytuł nie jest niestety pozbawiony wad. Dość powiedzieć, że niektórzy gracze zwracają uwagę, iż balans gry jest bezpośrednio powiązany z możliwością zakupu zestawów Praxis za prawdziwe pieniądze.

Oskarżeń w stronę zbalansowania Deus Ex: Rozłam Ludzkości (PS4) pod kątem mikropłatności narosło aż tyle, że Eidos Montreal zdecydowało się w końcu wydać oficjalne oświadczenie. Problem jest związany z zestawami Praxis, dzięki którym możemy rozwijać bohatera. Gracze zwracają uwagę, że jest ich bardzo mały, co zmusza do zakupu zestawów za prawdziwe pieniądze. Jak odpowiedziała menedżerka społecznościowa Eidos Montreal?

Hej wszystkim, rozumiemy Wasz niepokój, dlatego postanowiliśmy doprecyzować pewne rzeczy. Przede wszystkim nigdy nie poświęciliśmy balansu gry na rzecz mikropłatności. Gra jest w 100% zbalansowana, a sam balans nigdy nie brał mikropłatności pod uwagę.

To nie jest jednak koniec kłopotów. Niektórzy gracze w dość bolesny sposób dowiedziała się, że część rozszerzeń jest jednorazowego użytku. Oznacza to, że zużywając kod na np. zestaw Praxis, otrzymamy go tylko i wyłącznie dla danego przejścia gry. Jeśli rozpoczniemy grę od nowa, nie będziemy mogli skorzystać z DLC.

Źródło: http://www.playstationlifestyle.net/2016/08/24/unhappiness-over-deus-ex-mankind-divided-microtransactions-preorder-dlc/

Tagi: deus ex: rozłam ludzkości Eidos Montreal playstation 4