Daniel Stroński Daniel Stroński 09.08.2016 21:31
Walcz z potworami w Brut@l jako oldschoolowy wojownik ASCII
367V

Walcz z potworami w Brut@l jako oldschoolowy wojownik ASCII

Pamiętacie dawne dungeon crawlery, gdzie wszystko na ekranie składało się ze znaków ASCII? Dostępna od dziś gra Brut@l (PS4) wykorzystała ten motyw, tworząc wyjątkowo ciekawą trójwymiarową oprawę graficzną.

Brut@l (PS4) to laurka dla klasycznych roguelike'ów i dungeon crawlerów, których oprawa graficzna ograniczała się do znaków ASCII. Dostajemy tu co prawda trójwymiarową oprawę, lecz wszystko utrzymane jest właśnie w stylu wiekowych klasyków. Założenia również są podobne - mamy losowo generowane poziomy, permadeath oraz RPG-owy rozwój bohatera wraz z wytwarzaniem uzbrojenia i mikstur.

Cel gry jest prosty - dotrwać do 26. poziomu i pokonać ​Dungeon Guardiana. Problem w tym, że każdorazowo zaczynamy od zera, a na wyposażeniu znajdziemy jedynie pochodnię. W przeciwieństwie to brutalnych założeń "śmierci na zawsze", tutaj twórcy byli wyrozumiali i pozwalają zakończyć grę w dowolnym momencie, by wznowić zmagania w późniejszym czasie. Tak dla wygody. Jest też możliwość zaklepania sobie dodatkowego życia poprzez ofiary dla bogów - trzeba jednak uważać, bo jeśli nasze dary nie przypadną im do gustu, trzeba szykować się na niemałe problemy.

Deweloper pomyślał także o lokalnym multiplayerze dla dwóch graczy i kreatorze, gdzie stworzymy własne poziomy i będziemy mogli podzielić się nimi z całym światem.

Gra dostępna jest od dzisiaj w PS Store w cenie 63 zł. Przypominamy zeszłoroczny zwiastun, a niżej znajdziecie rozgrywkę z edytora poziomów:

Źródło: PlayStation Blog

Tagi: brut@l brutal galeria playstation 4 Stormcloud Games wideo