Paweł Musiolik Paweł Musiolik 23.05.2016 12:09
"Revenge of the Horde" - aktualizacja FF XIV: Online w czerwcu
347V

"Revenge of the Horde" - aktualizacja FF XIV: Online w czerwcu

Kolejna aktualizacja Final Fantasy XIV: Online (PS4) - Revenge of the Horde - nosząca numerację 3.3 pojawi się już 7 czerwca. Wczoraj Square zorganizowało kolejną transmisje w której pokazano nowości, które pojawią się wraz z aktualizacją.

Podobnie jak za każdym razem, poszerzony zostanie główny wątek fabularny. Tym razem domknięte zostaną wydarzenia związane z Nidhoggiem, które rozpoczęto wraz z końcem głównego wątku Heavensward, a które ponownie uruchomiono na końcu wątku z aktualizacji 3.2. Walka z Nidhoggiem dostępna będzie w wariancie normalnym i hard, tytuł jaki będzie nosić to The Final Steps of Faith.

Oprócz tego dojdą nowe dungeony. Jednym z nich będzie The Aquapolis, lokacja do której dostaniemy się za pomocą Timeworn Dragonskin Map. Walka będzie opierać się na pokonywaniu kolejnych fal przeciwników, po których pokonaniu otrzymamy dostęp do skrzynek z nagrodami. Później otrzymamy opcję podróżowania wgłąb lokacji, do maksymalnie siódmego poziomu. Im dalej tym lepsze nagrody.

PvP w postaci Frontlines otrzyma także nowa mapę - Field of Glory (Shatter).

Ciekawą nowością będzie opcja Raid Finder, pozwalająca wyszukiwać nam Raidy po wybraniu kilku filtrów. Jeśli będzie nam zależeć na przykład na rozpoczęciu od drugiej czy nawet ostatniej fazy - dostaniemy taka możliwość. Wszystko po to, by ożywić grę.

Osoby zajmujące się budowaniem domów dostaną opcję uprawiania roślin w ogródku. Zostanie także przebudowany interfejs, na konsoli dostaniemy opcję ustawienia  pola widzenia, a oprócz tego pojawi się opcja automatycznego polecania najlepszego dla nas ekwipunku.

Kolejną fazę otrzymają bronie Anima, które będziemy mogli dodatkowo ulepszać z wykorzystaniem odpowiednich składników.

Zestaw questów otrzymają Moogle i Smoki.

Oprócz tego dostępne będą:

  • Nowy latający mount - Fenrir
  • Nowe zestawy przedmiotów
  • Zbieracze i klasy wytwarzające przedmioty otrzymają zwiększony poziom
  • Więcej miejsc do zbierania przedmiotów do tworzenia

Źródło: http://www.novacrystallis.com/2016/05/letter-from-the-producer-live-xxx-summary-patch-33-june-7/

Tagi: Final Fantasy XIV: Online PLAYSTATION 3 playstation 4 square enix wideo