Paweł Musiolik Paweł Musiolik 08.04.2016 10:52
Powstaje nowa odsłona serii Fear Effect
430V

Powstaje nowa odsłona serii Fear Effect

Zanim jednak fani dwóch pierwszych odsłon poskoczą na swoich siedziskach - uspokajam - nie będzie to trzecia część, nie będzie to remake, a spin-off z zupełnie innym typem rozgrywki, tworzony przez małe, 10-osobowe studio.

Fear Effect Sedna jest pierwszym tytułem, zrodzonym w Square Enix Collective, który wykorzystuje starsze marki Eidosu udostępnione przez Square ponad rok temu. Ekipa Sushee, tworząca Goetię, przedstawiło japońskiej firmie swoją propozycję wskrzeszenia marki Fear Effect i pomysł spodobał się na tyle, że deweloper dostał zielone światło.

Rozgrywka będzie jednak się znacząco różnić od tego, co mieliśmy w Fear Effect (PS One) i Fear Effect 2: Retro Helix (PS One) gdyż do czynienia będziemy mieli z grą oferującą izometryczny rzut, a rozgrywka jest mocno inspirowana Shadowrun Returns.

Fear Effect Sedna wystartuje na dniach ze zbiórką na Kickstarterze, a po uzbieraniu 100 tysięcy euro trafi na PC-ty. Konsolowe wersje dostępne będą jako tzw. stretch goals, czyli pojawią się po osiągnięciu zebranej kwoty. Square Enix przejmie na siebie część marketingu i pomoże w wydaniu gry, zachowując prawa do marki, jednak deweloper będzie miał wiele do powiedzenia jeśli chodzi o faktyczny stan gry. Square będzie pilnować tylko tego, by gra trzymała poziom.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2016-04-07-new-fear-effect-announced

Tagi: fear effect fear effect sedna Square Enix sushee wideo