Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 06.04.2016 20:41
"Dominacja PS4 nie zdziwiła chyba nikogo w branży" - twórca Postal Redux
838V

"Dominacja PS4 nie zdziwiła chyba nikogo w branży" - twórca Postal Redux

Przy poprzedniej generacji konsol to Microsoft dominował wraz z Xboksem 360, łamiąc przy okazji monopol Sony. Dzisiaj zaś dla nikogo nie jest tajemnicą, że Sony wraz z PlayStation 4 pozostawiło konkurencję daleko w tyle. Wygląda na to, że deweloperzy nie byli specjalnie zdziwieni takim obrotem sytuacji.

Serwis Gamingbolt przeprowadził wywiad z Vincem Desim, CEO Running With Scissors odpowiedzialnego za Postal Redux. Dziennikarz spytał Desiego, co sądzi o obecnej dominacji PlayStation 4, i czy była ona nieunikniona.

Nie sądzę, że ktokolwiek w branży był zdziwiony. Sony to firma zajmująca się przede wszystkim elektroniczną rozgrywką, filmami, grami, telewizją, kiedy Microsoft to firma produkująca głównie oprogramowanie. Sądzę, że Microsoft pod nowym kierownictwem jeszcze dużo zmieni, ale czy przyniesie to rezultaty, to już czas pokaże.

W dalszej części wywiadu Desi przyznał, że Microsoft poszedł na trochę zbyt wiele kompromisów w kwestii Xbox One jako konsoli, co doprowadziło do tego, że Sony wyszło na prowadzenie. Trudno powiedzieć, czy sytuacja się odwróci, ale trzeba przyznać, że konkurencja Sony zrobiła ostatnim czasem dużo dobrego, wprowadzając wsteczną kompatybilność czy dbając o jakość gier w usłudze Games with Gold. Z drugiej strony przyszłość usługi PlayStation Plus stoi pod znakiem zapytania, gdyż nie wiadomo, co zrobi z nią Sony.

Źródło: http://gamingbolt.com/postal-redux-dev-on-ps4-outselling-the-xbox-one-i-dont-think-anyone-in-the-industry-was-surprised

Tagi: playstation 4 postal redux Running With Scissors