Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 04.04.2016 17:23
Prace nad Resident Evil 2 Remake postępują. Twórcy wykorzystują doświadczenie z RE6
732V

Prace nad Resident Evil 2 Remake postępują. Twórcy wykorzystują doświadczenie z RE6

Yoshiaki Hirabayashi, producent Resident Evil 2 Remake (PS4), w wywiadzie dla serwisu Videogamer.com przyznał, że zespół stara się „zachować ducha oryginału z PS One”. Dodatkowo doświadczenie i opinie uzyskane w trakcie produkcji Resident Evil 6 niezwykle pomagają nadać konkretny kształt remake’owi.

W rozmowie z serwisem Videogamer.com, Hirabayashi wypowiedział się na temat nadciągającego Resident Evil 2 Remake (PS4):

Nie sądzę, że mówienie ‘Tak, jestem pewny, że damy radę zachować ducha oryginału’ ma wiele sensu. Nasz zespół pracuje tak ciężko, że naprawdę są powody, czemu w ogóle nie muszę wypowiadać tych słów.

A wracając do tematu – remake jak najbardziej może zachować ducha oryginału. Remake pierwszej części jest na to dowodem. Resident Evil 2 to z kolei pierwsza część, jaką samemu ograłem, więc pamiętam, co czułem, gdy grałem w tę produkcję pierwszy raz. Przeniesienie tamtych doświadczeń wywołuje u mnie każdego dnia ból głowy [śmiech]. Prace postępują, stąd sugeruję fanom jeszcze chwilę wykazać się cierpliwością.

Kamera? Tak, zamierzamy zachować oryginalną, ustawioną odgórnie kamerę. Dodatkowo jednak chcemy udostępnić graczom widok z perspektywy trzeciej osoby. Pamiętam swoje doświadczenia i opinie fanów na temat Resident Evil 6, chcę graczom zademonstrować, czego nauczyłem się od tamtego czasu.

Co ciekawe, presja ciągnie się nie tylko od fanów. Hiroyuki Kobayashi, programista Resident Evil 2 przyznał w wywiadzie, że „ma naprawdę szczerą nadzieje, iż Hirabayashi wie, co robi i rzeczywiście rozumie ‘intencje’, jakimi kierował się oryginał”.

Źródło: http://www.videogamer.com/ps4/resident_evil_2_remake/news/resident_evil_2_remake_progressing_resi_6_feedback_being_taken_on_board_says_producer.html

Tagi: Capcom playstation 4 Resident Evil 2 remake