Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 11.03.2016 18:51
Duchowy spadkobierca Descenta sfinansowany na Kickstarterze
363V

Duchowy spadkobierca Descenta sfinansowany na Kickstarterze

W połowie lutego pisaliśmy o Overload (PS4), duchowym spadkobiercy Descenta. Czym jest Descent? Wyobraźcie sobie kosmicznego shootera, w którym poruszacie się statkiem po ciasnych i przypominających labirynt korytarzach. Wygląda na to, że dostaniemy następce, gdyż Overload zostało sfinansowane na Kickstarterze.

Oryginalni twórcy Descenta wciąż żyją i obecnie pracują nad Overload (PS4), duchowym spadkobiercą gry. Overload to niezwykle podobny do Descenta kosmiczny shooter, gdzie znów będziemy poruszali się statkiem kosmicznym w ciasnych korytarzach, mogąc wybrać dowolny kierunek.

Za produkcję odpowiadają weterani serii. Znajdziemy tutaj oryginalnych projektantów poziomów, programistów, a także twórcę scenariusza Freespace 2. Pomimo że to gra niezależna, o żadnej pikselozie nie może być mowy. Deweloperzy chcą wykorzystać w trakcie produkcji najnowsze zdobycze technologii.

Na chwilę obecną grze udało się osiągnąć wymagane 300 tysięcy dolarów. Produkcję powinniśmy dostać w okolicach marca 2017 roku.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2016-03-07-descent-spiritual-successor-overload-releases-playable-demo

Tagi: overload playstation 4 Revival Productions wideo