Rafał Kuźmiński Rafał Kuźmiński 29.02.2016 21:38
Xenoraid trafi na obie konsole Sony
479V

Xenoraid trafi na obie konsole Sony

Lubicie czasem powrócić do klasyki gier automatowych, czyli starych shoot 'em up-ów? Xenoraid (PS4) zabierze nas na wycieczkę właśnie do takich klimatów. 

Rdzeń rozgrywki w Xenoraid (PS4) to klasyka gatunku, lecimy naszym statkiem "do góry" i niszczymy wszystko, co ośmieli się podlecieć nam pod lufę. W produkcjach tego typu gracze często nie puszczali przycisku odpowiadającego za strzał, przez co gra wymagała od nich mniej skupienia i szybciej się nudziła. Aby temu zapobiec, twórcy wprowadzili mechanikę przegrzania, co oznacza, że po kilku czy kilkunastu sekundach ciągłego ognia nasza broń będzie musiała chwilę ochłonąć.

Aby celowanie nie było taka trywialne deweloperzy zdecydowali, że podczas poruszania się na boki nasz statek będzie nieznacznie się przechylał, co zwiększy nieco nasze możliwości wyboru punktu, w który zechcemy strzelić. Ostatnim ciekawym aspektem Xenoraid (PS4) jest mechanika pozwalająca na zmianę pojazdu na jeden z czterech, które wybierzemy przed rozpoczęciem misji. Będzie to szczególnie przydatne w momencie, gdy nasze działa przegrzeją się i przez dłuższą chwilę nie będziemy mogli z nich korzystać. 

Niestety, projekt jest najwyraźniej na dosyć wczesnym etapie produkcji, ponieważ twórcy nie udostępnili żadnego materiału wideo, ani nie podali przybliżonej daty premiery, chociaż z pewnością odbędzie się ona jeszcze w tym roku. Xenoraid (PS4) trafi zarówno na PlayStation 4 jak i na przenośną Vitę. 

Źródło: http://blog.us.playstation.com/2016/02/29/introducing-scrolling-shoot-em-up-xenoraid-on-ps4-ps-vita/

Tagi: 10Tons Ltd. playstation 4 playstation vita xenoraid