Daniel Stroński Daniel Stroński 25.02.2016 21:16
Kwadratowi herosi już za tydzień na PlayStation 4 w shooterze Square Heroes
543V

Kwadratowi herosi już za tydzień na PlayStation 4 w shooterze Square Heroes

Nie martwcie się, to "kwadratowi" nie odnosi się do 8-bitowej oprawy. Po prostu czasami, gdy nie ma lepszego pomysłu, bohaterów gry przedstawia się jako figury geometryczne. Lub jako ryby z pistoletem. Jak sprawdzi się to w shooterze na dwa analogi?

Square Heroes (PS4) to twin-stick shooter stawiający na walki między graczami - lokalnie i po Sieci, przy czym twórcy chwalą się wyjątkową odpornością na lagi, i zagramy nawet z pecetowcami (chociaż można wykluczyć ich z matchmakingu).

Zanim podbijemy Internet, najpierw będzie trzeba podnieść poziom postaci, co daje dostęp do nowych broni (łącznie trzydzieści, wybieramy pięć), ale robimy to od początku w każdej rundzie, więc trzeba zdecydować, czy ruszyć do ataku na graczy czy lepiej zabijać kosmitów dla expa. Warto też zainteresować się trofeami, gdyż zdobycie każdego z 30 sztuk daje dostęp do nowej czapeczki wpływającej na statystyki (coś obniża, coś podkręca - musi być balans).

Grać będziemy w ośmiu trybach: Deathmatch i Team Deathmatch, Last Alive + wersja drużynowa (jedno życie, bez odradzania się), Gnome Hunt + wersja drużynowa (szukanie i zabezpieczanie gnoma), a także co-opowe Survival (walki z hordami kosmitów) oraz Kingslayer (hordy kosmitów z wielkim bossem).

Gra dostępna będzie od przyszłego wtorku, 1 marca, w PlayStation Store. Poniżej zwiastun i paczka zrzutów:

 

Źródło: PlayStation Blog

Tagi: galeria gnomic studios playstation 4 Square Heroes wideo