Patryk Dzięglewicz Patryk Dzięglewicz 06.02.2016 12:00
Japońska Przystań #9 - tygodnik o grach z KKW
509V

Japońska Przystań #9 - tygodnik o grach z KKW

Przełom stycznia i lutego przyniósł nam zapowiedź całkiem nowego jRPG-a od Compile Heart tj. Black Rose Valkyrie (PS4), więc lista japońskich produkcji do zaliczenia zwiększa się o kolejną pozycję. Znalazły się również kolejne wieści o Grand Kingdom (PS4), tym razem dotyczące edycji kolekcjonerskich dla Zachodu. Ponadto garść materiałów z targów Taipei Game Show 2016 oraz nowe informacje dotyczące gier z Hatsune Miku. Przyjemnego czytania.

01. Szósty zwiastun Hatsune Miku: Project Diva X (PS Vita) prezentuje kompilację piosenek z cycatą Luką w roli głównej.

Hatsune Miku: Project Diva X (PS Vita) to kolejna odsłona popularnej serii gier muzyczno-rytmicznych z młodą piosenkarką w roli głównej. Obecnie jest planowana na PS Vitę, w dalszej przyszłości zawita również na PlayStation 4. Japońską premierę wyznaczono na 24 marca bieżącego roku, więc jest jeszcze trochę czasu na deweloping. Z okazji "urodzin" Megurine Luki tj. vocaloidowej piosenkarki, przyjaciółki Miku Sega opublikowała właśnie szósty już zwiastun z kompilacją dwóch piosenek z gry. Są to: Ai Dee (Michie M) oraz Akahitoha (KuroUsa P).

 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/01/hatsune-miku-project-diva-x-sixth-songs-compilation-trailer


02. Na koniec karnawału 10 minut z Uppers (PS Vita) na najnowszym zwiastunie. Ponadto kolejne postacie.

Uppers (PS Vita) to chodzona bijatyka od Marvelous, której producentem jest Kenichiro Takaki (Senran Kagura), gdzie ogólnie rzecz biorąc śmigamy po wypoczynkowym mieście, szukając okazji do bitki i popisów przed dziewczynami. Pojawią się tam m.in takie postacie jak: Ranma Kamashiro, Michiru Sakurai, Tenmei Sanada, Hagi Shiraishi, Seiya Koyanagi, Junya Koyanagi, Liu Wuchang, Shion Ukyo oraz Max Guren Heart.

Tym razem mamy możliwość obejrzenia sporego kawałka rozgrywki łącznie z widowiskowym obijaniem mord, i zdobywania uznania lasek. Wydawca opublikował ponad 10 minutowe wideo. Do obejrzenia poniżej. Dodatkowo trzy materiały filmowe prezentujące bohaterów: Ranma Kamashiro, Michiru Sakurai. Seiya, Junya Koyanagi, Max Guren Heart oraz Nagi Shiraishi. 

 

 

źródło newsa: http://gemat(...)gameplay


03. Ponad 25 minut rozgrywki Chaos Code: New Sign of Catastrophe (PS4) na nagraniu z Taipei Game Show 2016

W dniach 30-31 stycznia odbyły się targi Taipei Game Show 2016, na których zaprezentowano kolejną, animowaną bijatykę 2D. Wspomniany tytuł to Chaos Code: New Sign of Catastrophe (PS4) od FK Digital, przygotowywany z myślą o konsoli PlayStation 4. W trakcie imprezy produkcja była grywalna, więc do Sieci trafiło ponad 25 minutowe nagranie z komentarzami prowadzących pokaz, trwający aż 25 minut. Przedstawiono obsadę i chyba wszystkie możliwe ciosy oraz ataki specjalne poszczególnych bohaterów. 
 
Nowa bijatyka jest sequelem niezbyt udanego Chaos Code (PS3) wydanego w kwietniu zeszłego roku, na konsolę PS3 w Japonii, która wcześniej pojawiła się także na automaty arcade. Daty premiery nie podano.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/01/25-minutes-chaos-code-new-sign-catastrophe-gameplay


04. Walkiria z Czarną Różą pojawi się na PS4. Nowy jRPG od Compile Heart

PlayStation 4 jak widać powoli dostaje coraz więcej gier jRPG spod całkiem nowych szyldów. Compile Heart zapowiedziało właśnie taki tytuł i jest to Black Rose Valkyrie (PS4). Twórcą postaci jest Kosuke Fujishima, scenariusza natomiast Takumi Miyajima. Nad całością czuwają Norichisa Kochiwa oraz Kenna Kanto, a przynajmniej tak podaje magazyn Weekly Famitsu.

Akcja gry będzie się toczyć w pierwszej połowie XX wieku, gdzie główny bohater -  Asahi Shiramine wraz z pięcioma wojowniczkami walczy z potworami. Niestety w grupie znajduje się zdrajczyni, inna za każdym razem, gdy rozpoczynamy rozgrywkę. Przypomina to taką produkcję, jak Lost Dimension (PS3). Poza tym to typowa opowieść, w militarnych klimatach. Dla rozgrywki ważny będzie system dnia i nocy. Tytuł ma opierać się na turowym systemie walki i zawierać kilka zakończeń.

Famitsu wymienia także bohaterów takich jak:

  • Asahi Shiramine - protagonista. Poważna i ciężko pracująca osoba, stopniowo zdobywająca zaufanie swoich towarzyszek.
  • Ai Yakumo - bujająca w obłokach towarzyszka.
  • Runa Ichinomiya - córka wielkiego koncernu.
  • Amaru Franson - dziewczyna ubierająca się jak chłopak. Przyjacielska i pełna energii.
  • Kuu Franson - bliźniacza siostra Amaru. Nieśmiała i źle się czuje w towarzystwie mężczyzn.
  • Yue Hiragii - dziewczyna o typowo żołnierskiej osobowości.

Pojawiła się również pierwsza zapowiedź wideo. Gra ma mieć japońską premierę jeszcze w tym roku.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/02/compile-heart-announces-black-rose-valkyrie-ps4


05. Kosmiczna walka robotów na nagraniu z SD Gundam G Generation Genesis (PS4)

Podczas targów Taipei Game Show 2016 Bandai Namco zaprezentowało pierwsze nagranie odnośnie SD Gundam G Generation Genesis (PS4) z tasiemcowatej serii taktycznych jRPG z wielkimi robotami z w roli głównej. Na pierwszy ogień poszedł pojedynek dwóch bohaterów w kosmosie pilotujących maszyny Unicorn Gundam i Sinanju.

Gra ma zawierać ponad 650 modeli Mobile Suits, a jej japońska premiera została zaplanowana jeszcze na obecny rok.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/01/sd-gundam-g-generation-genesis-video-shows-unicorn-gundam-vs-sinanju


06. Summon Night 6: Lost Borders (PS4) również na targach Taipei Game Show 2016. Nagranie z rozgrywki

Japońska premiera Summon Night 6: Lost Borders (PS4)) już 10 marca obecnego roku, więc i tej gry nie mogło zabraknąć podczas targów Taipei Game Show 2016. W sieci pojawił się materiał wideo zawierający 6 minut pokazu, gdzie zaprezentowano niuanse rozgrywki. Do obejrzenia poniżej.

Summon Night 6: Lost Borders (PS4) jest kolejną odsłoną serii taktycznych jRPG-ów zapoczątkowanej przez nieistniejącą już firmę Flight-Plan w 2000 roku na konsoli PS One. Główny kanon cyklu może nie liczy wiele pozycji, ale wraz z różnymi "spin-offami" (czasem bez elementów strategicznych) marka dorobiła się całkiem sporej listy tytułów na przestrzeni lat. Obecnie prawa do niej ma Felistella (ci od Neptunii na PS Vitę). Platformy docelowe to PlayStation 4 i PS Vita. Istnieje pewna szansa, że tytuł pojawi się też na Zachodzie.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/01/summon-night-6-taipei-game-show-2016-off-screen-gameplay


07. Przebieg zabawy z Hatsune Miku: Project Diva Future Tone (PS4) na trzech muzycznych zwiastunach

Podczas imprezy Tokaigi 2016 Sega zaprezentowała trzy zwiastuny Hatsune Miku: Project Diva Future Tone (PS4) na PlayStation 4 wraz komentarzami prowadzących pokaz. Można zobaczyć na nich jak wygląda zabawa z kolejnym tytułem z vocaloidową Hatsune Miku, poprzez pryzmat występów jej oraz przyjaciół. Przygrywające nam utwory to: Electro Saturator, Sweet Magic oraz Decorator

Hatsune Miku: Project Diva Future Tone (PS4) to gra rytmiczno-muzyczna z piosenkareczką Miku, która wywodzi się z automatów arcade Segi. Z salonów rozrywki przeniesie się wkrótce pod domowe strzechy, zasilając bibliotekę tytułów konsoli PlayStation 4. Niestety dla kolekcjonerów pudełek, będzie dystrybuowana tylko w wersji cyfrowej. Producent Hiroshi Utsumi potwierdził, że jego produkcja bez problemu zadziała w rozdzielczości 1080p oraz 60 klatkach. Produkcji nie należy mylić z  Hatsune Miku: Project Diva X (PS Vita)[/gra], mimo zbliżonej mechaniki. Gra w Japonii będzie miała premierę gdzieś pod koniec roku.

 

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/01/hatsune-miku-project-diva-future-tone-ps4-first-gameplay


08. Przedpremierowe zwiastuny Atelier Shallie Plus: Alchemists of the Dusk Sea (PS Vita)​ z bohaterami gry. Obecni są Ayesha, Escha i Logy

Od kilku lat każda część alchemicznej serii jRPG od Gust tj. Atelier otrzymuje swoją wersję na przenośną konsolę. Wcześniej było to PSP obecnie PS Vita. Nie inaczej jest z wydanym jakiś czas temu na Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea (PS3), której japońską premierę wzbogaconej edycji handheldowej zaplanowano na 3 marca obecnego roku.

Do marca pozostał niecały miesiąc, więc Gust szykuje co rusz nowe zwiastuny, zachęcające do zakupu [gra]Atelier Shallie Plus: Alchemists of the Dusk Sea (PS Vita). Tym razem dwa materiały wideo przedstawia wszystkich bohaterów gry, wraz z dodatkowymi tj. Ayesha, Esha i Logy. Ponadto dostaliśmy również kawałek czołówki oraz przebiegu rozgrywki. Zachodnia wersja gry prawdopodobnie pojawi się dopiero w przyszłym roku. 

 

źródło newsa: http://gemat(...)-trailer


09. Gust chce współpracować z seriami anime?

Jak wiadomo firma Gust jest przede wszystkim znana z alchemicznego cyklu Atelier, czy nadchodzącego Nights of Azure (PS4). Tym razem tamtejsi włodarze chcą współpracy z seriami anime w swoich przyszłych produkcjach, więc Facebooku zamieścili listę do głosowania z poszczególnymi tytułami. Znajdziemy tam: One Piece, One Punch Man, Sword Art Online, Fairy Tail, Naruto oraz Hunter x Hunter, każdy głosujący może dopisać własne anime, jeśli nie gustuje w wymienionych.

Taka współpraca byłaby nowością dla Gust od czasu powstania firmy tj. 1993 roku. Głosowanie potrwa do 8 lutego.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/02/gust-considering-future-collaboration-titles


10. Grand Kingdom (PS4) dostało 4 postacie jako DLC. Niestety płatne

Wydany nie tak dawno w Japonii jRPG Grand Kingdom (PS4) doczekało się dodatkowej zawartości. Są to 4 nowe postacie: Valkyrie, Paladin, Archer oraz Dark Knight. Niestety za każdą trzeba zapłacić po 300 jen (~10 zł), bądź kupić cały zestaw za 1000 jen (~35 zł). Ponadto dostępny jest również dodatkowy scenariusz, pojawił się również zwiastun wspomnianego DLC. 

Grand Kingdom (PS4) to specyficzny, strategiczny jRPG, przywodzący na myśl nieznane poza Japonią Grand Knights History (PSP) od Vanillaware. Akcja gry ma miejsce się w świecie, którym rządzą cztery wielkie potęgi. Gracz może przystać do jednej z nich lub działać na własny rachunek. Wynajmujemy najemników, szkolimy ich, a później wysyłamy ich w bój przeciwko fabularnym, a w trybie online również żywym przeciwnikom. Tytuł zadebiutował zarówno na PlayStation 4 jak i PS Vita. Do Europy trafi 17 czerwca obecnego roku, dzięki uprzejmości NIS America.

PS. W dalszej części Przystani news o edycjach kolekcjonerskich gry.

źródło newsa: http://gematsu.com/2016/02/grand-kingdom-adds-valkyrie-paladin-archer-dark-knight-classes-paid-dlc


Tagi: gry z japonii japonia Japońska Przystań jrpg

Przejdź do strony