Łukasz Ciesielski Łukasz Ciesielski 09.12.2015 12:00
Naughty Dog wyjaśnia dlaczego Uncharted 4: Kres Złodzieja będzie ostatnią grą z serii
2432V

Naughty Dog wyjaśnia dlaczego Uncharted 4: Kres Złodzieja będzie ostatnią grą z serii

Naughty Dog już wielokrotnie mówiło o tym, że Uncharted 4: Kres Złodzieja (PS4) będzie ostatnimi przygodami Nathana Drake'a, które studio stworzy. Głos w tej sprawie zabrał przedstawiciel Naughty Dog Robert Cogburn.

Kotaku przeprowadziło wywiad z głównym projektantem Uncharted 4: Kres Złodzieja (PS4) - Robertem Cogburnem. Przedstawiciel Naughty Dog wyznał, że tkwienie w jednym uniwersum przez cztery gry jest ogromnym wyzwaniem.

To będzie nasze czwarte Uncharted. Ciężko się tworzy takie gry. Szczególnie z postacią taką jak Nathan Drake w tak rzeczywistym świecie. Poszerzanie takiego uniwersum jest ciężkim zadaniem biorąc pod uwagę obowiązujące w nim zasady.

Według Cogburna zakończenie serii Uncharted ma pozwolić Naughty Dog na wyeksponowanie nowych pomysłów, które były spychane na dalszy plan przez ostatnie lata.

Przy każdej marce trzeba w kółko odpowiadać na te same pytania. To już czwarty raz kiedy odpowiadamy na pytania takie jak: „Jak sprawić by chwytania dłonią były widoczne? Co musimy zrobić aby pokazać skalę walk?  Jakie interesujące zagadki możemy wprowadzić?” Nikt nie powiedział, że te pytania nie pojawią się w naszych przyszłych grach, ale jesteśmy już zmęczeni odpowiadaniem na nie ciągle w ten sam sposób. Będziemy bardzo zadowoleni gdy przyjdzie nam stawić czoła naszym nowym pomysłom.

Uncharted 4: Kres Złodzieja (PS4) to ostatnie przygody Nathana Drake'a spod dłuta Naughty Dog. Nikt jednak nie powiedział będzie to ostatnie Uncharted. Serię w każdej chwili może przejąć inne studio tworząc dla Sony kolejne odsłony.

Źródło: http://kotaku.com/why-uncharted-4-is-naughty-dogs-last-uncharted-1746705329

Tagi: Naughty Dog playstation 4 Uncharted 4: Kres Złodzieja