Łukasz Ciesielski Łukasz Ciesielski 26.11.2015 10:38
Codemasters stawia wyłącznie na gry wyścigowe
541V

Codemasters stawia wyłącznie na gry wyścigowe

Codemasters - studio kojarzące się przede wszystkim z grami wyścigowymi - po porażce Overlord: Fellowship of Evil (PS4) oraz mobilnego Battle Decks zamyka swoje maltańskie studio. Mistrzowie Kodu ponownie skupią się na tym co wychodzi im najlepiej - na grach wyścigowych.

Codemasters ostatnimi czasy wiedzie ciężki żywot. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy pracę straciło wielu pracowników studia, a brak sukcesu wymienionych wcześniej gier doprowadził do ogromnych strat. Mistrzowie Kodu postanowili zamknąć swoje studio na Malcie i zadeklarowali całkowite poświęcenie się grom wyścigowym.

Obecnie studio pracuje nad F1 2016, które trafi na PS4, X1 i PC oraz kończy prace nad DiRT Rally, które w chwili obecnej zapowiedziane jest jedynie na komputery osobiste. Jakiś czas temu pisaliśmy o nawiązaniu współpracy pomiędzy Codemasters i Koch Media. Miejmy nadzieję, że wydawca pomoże Mistrzom Kodu w wydaniu najnowszej odsłony DiRTa na konsole.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2015-11-25-codemasters-re-focuses-on-racing-games-as-it-closes-battle-decks-studio

Tagi: Codemasters wyścigi