aysnel aysnel 24.11.2015 19:32
Wieńczące alchemiczną trylogię Dusk, Atelier Shallie również pojawi się na PS Vita
274V

Wieńczące alchemiczną trylogię Dusk, Atelier Shallie również pojawi się na PS Vita

Już od wielu lat Gust hołduje tradycji wydawania przenośnych wersji swoich alchemicznych jRPG-ów. Wydane w Japonii ponad rok temu (na zachodzie w marcu mijającego), jeszcze na PS3 Atelier Shallie również nie mogło pozostać wyjątkiem. Po długim oczekiwaniu pojawiła się zapowiedź japońskiej premiery Atelier Shallie Plus: Alchemists of the Dusk Sea (PS Vita) dla PS Vity.

Atelier Shallie Plus: Alchemists of the Dusk Sea (PS Vita), tak jak poprzedniczki, to przenośna i lekko wzbogacona wersja alchemicznego jRPG-a z konsoli PlayStation 3. Tytuł jest zwieńczeniem trylogii "Dusk" i opowiada o losach dwóch dziewczyn parających się alchemią - Sharlotty i Shallistery. W zależności od dokonywanych wyborów, fabuła mogła się toczyć różnymi torami. Japońską premierę dla PS Vity zaplanowano na 3 marca 2016 roku w edycjach: standardowej (5800 jen, ~190 zł) oraz "Premium Box" (8800 jen, ~285 zł).

Zmiany w wersji Plus w stosunku do oryginału:

  • Pojawią się postacie z poprzednich odsłon tj. Ayesha (Atelier Ayesha) i Logy (Atelier Escha&Logy), które będzie można wykorzystać w walce.
  • Nowe wątki scenariuszowe, w tym dotyczące dodatkowych postaci oraz również domykające pewne kwestie, z poprzednich części.
  • Przebudowane wydarzenia dotyczące sporów pomiędzy Sharlottą a Shallisterą
  • Zaimplementowana cała zawartość dostępnych DLC. Ponadto nowe kostiumy oraz bossowie.

Atelier Shallie Plus: Alchemists of the Dusk Sea (PS Vita) podobnie jak Atelier Escha&Logy Plus trafi z pewnością na zachód, ale prawdopodobnie znów poczekamy minimum rok. 

Źródło: http://gematsu.com/2015/11/atelier-shallie-plus-announced-ps-vita

Tagi: Atelier Shallie Plus: Alchemists of the Dusk Sea Gust playstation vita