Daniel Stroński Daniel Stroński 20.11.2015 14:36
"Nie powinniśmy już tworzyć kolejnych Soulsów"
893V

"Nie powinniśmy już tworzyć kolejnych Soulsów"

Dark Souls II: Scholar of The First Sin (PS4), Bloodborne (PS4) i nadchodzące Dark Souls III (PS4) - a są jeszcze inni, próbujący naśladować gry od From Software. Formuła powoli zaczyna się przejadać, o co martwi się ojciec serii, Hidetaka Miyazaki.

W rozmowie z serwisem Gamespot, ojciec serii Souls, Hidetaka Miyazaki, został spytany m. in. o mieszane opinie dotyczące ostatnich testów wczesnej wersji Dark Souls III (PS4):

Testy służyły przede wszystkim sprawdzeniu, jak działa tryb wieloosobowy i oczywiście chcieliśmy usłyszeć od graczy, co powinniśmy dopracować. Jeśli chodzi o poziomy, przeciwników, wybory stawiane przed graczem, style walki i tego typu rzeczy, to był jedynie mały wycinek całej produkcji.

A może graczom po prostu przejadła się ta formuła po Dark Souls II (PS3) włącznie z rozszerzoną edycją Scholar of the First Sin i Bloodborne (PS4)?

Skłamałbym mówiąc, że się tym nie przejmuję. Myślę, że nie byłoby dobrą decyzją ciągnąć obie marki w nieskończoność. Uważam Dark Souls 3 za wielkie zamknięcie/podsumowanie serii. Nie tylko ja, ale też studio From Software chce przejść w końcu do czegoś zupełnie nowego.

Dark Souls 3 będzie ostatnią grą, która zaczęła być tworzona jeszcze zanim zostałem dyrektorem studia. Kolejna gra będzie pierwszą, nad którą zaczniemy prace po objęciu przeze mnie tego stanowiska. Wierzę, że From Software powinno przejść do nowych rzeczy.

Premiera Dark Souls III (PS4) planowana jest na kwiecień przyszłego roku.

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/dark-souls-3-interview-it-wouldnt-be-right-to-cont/1100-6432425/

Tagi: dark souls iii Demon's Souls From Software hidetaka miyazaki PlayStation 4