Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 13.11.2015 18:39
Co czyniło oryginalne Resident Evil Zero wyjątkowym?
552V

Co czyniło oryginalne Resident Evil Zero wyjątkowym?

Do sieci trafiły już czwarte wspomnienia deweloperów pracujących obecnie nad Resident Evil Zero HD Remaster (PS4). Dowiemy się z nich, co czyniło oryginalną odsłonę specjalną, a także, co postanowiono usprawnić w nadchodzącym remasterze.

Twórcy przyznają, że odgórnie narzucona kamera miała swoje plusy. Pozwalała między innymi stworzyć o wiele bogatsze w detale otoczenie, co przez ograniczenie rozdzielczości nie było standardem. Kiedyś pisaliśmy o innych plusach takiej kamery w jednym z artykułów.

Z innych rzeczy twórcy wymieniają umożliwienie więcej niż jednemu zombie atakowanie na raz. Deweloperzy chcieli także, aby gra była straszniejsza niż poprzednie części. Dużo czasu poświęcono takim detalom jak odgłosy kroków.

W Resident Evil Zero HD Remaster (PS4) możemy spodziewać się zmian przede wszystkim graficznych. Przykładowo ogień przestanie być już przedstawiany za pośrednictwem sprite'ów, a stanie się prawdziwym efektem 3D. Pojawi się także wsparcie dla zestawów audio 5.1. Inną nowością jest również scenariusz Weskera.

 

Źródło: https://youtu.be/s5jioLTqH6g

Tagi: Capcom playstation 4 resident evil zero hd remaster wideo