Łukasz Ciesielski Łukasz Ciesielski 13.11.2015 09:27
Skandal wokół Star Wars Battlefront
2361V

Skandal wokół Star Wars Battlefront

W dzisiejszych czasach kiedy to marketing wokół gry odgrywa większą rolę niż sam produkt kupowanie recenzji czy różnego rodzaju przekupstwo nie dziwą nikogo tak bardzo jakby mogło się wydawać. Przedstawiciel EA dopuścił się haniebnego czynu na znanym forum odnośnie nadchodzącego Star Wars Battlefront (PS4).

Jak donosi portal Crave moderatorzy forum reddit odpowiedzialni za działy związane ze Star Wars Battlefront (PS4) zostali przekupieni przez przedstawiciela EA. Mieli oni usuwać negatywne opinie o grze oraz banować użytkowników, którzy wywęszyli w ich zachowywaniu jakiś spisek. Moderatorom oferowano dostęp do testów gry, bilety na festiwal Gwiezdnych Wojen oraz akcesoria związane z nadchodzącym filmem.

Podobno osobą odpowiedzialną za łapówki był Matt Everett - menadżer ds. społeczności EA, posługujący się pseudonimem Sledgehammer70. Jego konto zostało zablokowane. Sprawa nadal jest w toku lecz wiele dowodów wskazuje, że to właśnie Everett kontaktował się z moderatorami.

Źródło: http://www.craveonline.com/culture/923399-ea-told-star-wars-battlefront-reddit-mods-remove-negative-posts-exchange-early-alpha-access

Tagi: DICE ea PlayStation 4 star wars battlefront