Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 09.11.2015 17:50
Analiza techniczna Fallout 4 - PS4 vs Xbox One. 1080p dla każdego!
1495V

Analiza techniczna Fallout 4 - PS4 vs Xbox One. 1080p dla każdego!

Serwis Digital Foundry przeprowadził analizę techniczną Fallout 4 (PS4), testując grę na obydwu platformach. Tym razem PlayStation 4 i Xbox One walczą ramię w ramię, gdyż obydwie platformy cierpią z powodu podobnych dolegliwości.

Po pierwsze Fallout 4 (PS4) oficjalnie działa w 1080p na PlayStation 4 i Xbox One. Gra wygląda w gruncie rzeczy tak samo na obydwu platformach. Bethesda zastosowała tutaj masę sztuczek graficznych, aby w żadnym wypadku nie faworyzować żadnej z konsol. Przynajmniej wizualnie, gdyż obydwie cierpią na ten sam problem - spadek klatek na sekundę.

Nie można niestety powiedzieć, że Fallout 4 trzyma stabilne 30 klatek na sekundę, gdyż na obydwu platformach spadają właściwie, co chwilę. Akcje pokroju zmienienie broni, wejście do nowej lokacji, przerywnik filmowy, wywołują spadek klatek na sekundę na obydwu platformach. Oczywiście różny jest poziom spadków. PlayStation 4 radzi sobie tutaj lepiej, trzymając 25-28 klatek przy różnych akcjach. Xbox One niestety ma gorzej, gdyż zdarzają się sekundowe spadki do nawet 0 klatek na sekundę. Digital Foundry zauważa, że problem może leżeć w szybkości przesyłania danych z dysku.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=OPZXkdD1RwQ

Tagi: Bethesda Fallout 4 PlayStation 4