Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 05.11.2015 18:43
„Sony robi dobrą robotę” – deweloper Vanguard V o wsparciu niezależnych twórców VR
543V

„Sony robi dobrą robotę” – deweloper Vanguard V o wsparciu niezależnych twórców VR

Ostatnim czasem Sony działa bardzo aktywnie w kwestii wspierania niezależnych deweloperów. Małe i pozbawione wydawcy studia mają obecnie o wiele łatwiej, jeśli planują wydanie gry na PlayStation. Nic się w tej kwestii nie zmieniło, a Sony obecnie wspiera mocno twórców pracujących nad grami na PlayStation VR.

W rozmowie z serwisem PlayStation LifeStyle wspomina o tym Justin Moravetz ze studia odpowiedzialnego za Vanguard V.

Oculus Rift na pewno dużo czerpie z faktu działania na platformie, którą możesz po prostu kupić w sklepie, aby rozpocząć proces twórczy. To daje cenne doświadczenie, ale tylko najlepsze tytuły znajdą swój dom na wielu platformach. Jedną z nich jest PlayStation 4, które jest wspaniałe, jeśli chodzi o tworzenie gier. Dzięki podobieństwom z pecetami, mogę skupić się bardziej na tworzeniu samej gry, a nie na tym, czy takowa będzie działać na kilku platformach. Sony robi dobrą robotę w kwestii wspierania niezależnych deweloperów, którzy pracują nad grami opartymi o technologię wirtualnej rzeczywistości. Dlatego właśnie uważam, że zobaczymy wspaniałe gry na PlayStation VR.

Moravetz pracuje obecnie z Sony Computer Entertainment nad tworzeniem gier na PlayStation VR. Nie jest także jedynym, gdyż do współpracy zaproszono całą masę deweloperów, z czego większość to twórcy niezależni. Pytanie tylko brzmi, czy wirtualna stacja do "indyków" sprzeda się tak dobrze, jak Sony zakłada? Zobaczymy.

Źródło: http://vrfocus.com/archives/24565/sony-doing-execellent-job-reaching-out-to-indie-vr-devs-says-vanguard-v-studio/

Tagi: PlayStation 4 playstation vr Sony