Łukasz Ciesielski Łukasz Ciesielski 03.11.2015 10:00
Fala zwolnień u twórców Mad Max i Just Cause 3
526V

Fala zwolnień u twórców Mad Max i Just Cause 3

Mogłoby się wydawać, że praca nad grami wideo to sielanka. Niestety rzeczywistość jest brutalna. Pomimo ciepłego przyjęcia wydanego na początku września Mad Max (PS4) oraz ukończenia prac nad Just Cause 3 (PS4) studio Avalanche musiało zwolnić sporą ilość pracowników.

Avalanche donosi, że po ukończeniu prac nad Just Cause 3 (PS4) zostało zmuszone zwolnić około 24 pracowników. Za taki stan rzeczy odpowiada wiele czynników. Jednak głównym problemem jest przenoszenie załogi z jednego projektu do drugiego.

Reprezentant studia w wywiadzie dla GameInformera mówi, że przy zaczynaniu prac nad nowym projektem nie byli w stanie idealnie dopasować rozmiaru zespołu oraz określić wymaganego zestawu umiejętności. W związku z tym zostali zmuszeni pożegnać się z wieloma utalentowanymi pracownikami.

Dowiadujemy się także, że zwolnienia nie wpłynęły negatywnie na żaden z projektów. Studio obecnie pracuje nad ponownym pozyskaniem części osób oraz podejmuje wszelkie kroki by w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji.

Źródło: http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2015/10/31/mad-max-and-just-cause-3-developer-avalanche-studios-suffers-layoffs.aspx

Tagi: Avalanche Studios just cause 3 mad max