aysnel aysnel 01.11.2015 08:30
Airship Q doczekało się kilku nowych filmików
272V

Airship Q doczekało się kilku nowych filmików

Kocia, sandboksowa platformówka bądź może bardziej metroidvania z elementami jRPG, Airship Q (PS4) na targach TGS 2015 uzyskała najwyższe laury w swoim gatunku. Czym ten stosunkowo niepozorny tytuł sobie na to zasłużył? Być może nowe materiały wideo przedstawiające niuanse rozgrywki starczą za odpowiedź.

Airship Q (PS4) to dwuwymiarowy sandboksowy tytuł łączący w sobie kilka gatunków, gdzie gramy bohaterem zmienionym w kota przez złą wiedźmę, która przy okazji porwała jego brata, Lemuela. Nasz kot by odzyskać ludzką postać i wrócić w rodzinne strony musi zrobić porządek z niegodziwą kobietą. W tym celu może wykorzystać wszystko, co oferuje okolica, w której akurat przebywa.

Sednem zabawy jest jednak pokonywanie etapów w platformówkowym stylu oraz konstruowanie własnych statków powietrznych i wysyłanie ich w bój, a także budowa zamków. Częściowo, rozgrywka może kojarzyć się z Minecraftem czy Terrarią, bowiem do budowy wykorzystujemy zastane elementy otoczenia. Twórcy właśnie opublikowali kilka świeżych zwiastunów, na których przyszli nabywcy mogą zobaczyć poszczególne elementy zabawy takie jak: wprowadzenie do fabuły, pierwsze kroki w grze, konstruowanie statków powietrznych, wznoszenie zamków, bitwę ze smokiem oraz tryb rozgrywki wieloosobowej. W sumie, jeśli komuś nie przeszkadza staroszkolna oprawa graficzna, to w przyszłości powinien się dobrze bawić.

Japońską premierę wersji PS Vita gry Airship Q (PS4) zaplanowano na 19 listopada, edycja PlayStation 4 pojawi się nieco później. Tytuł trafi również na zachód w bliżej nieokreślonej przyszłości. Wspomniane materiały wideo znajdziecie poniżej.

 

 

 

 

 

Tagi: airship q miracle positive PlayStation 4 playstation vita wideo