Andrzej Ostrowski Andrzej Ostrowski 07.08.2015 20:29
„Jeśli Kingdom Come: Deliverance zadziałało na Xboksie, to tym bardziej ruszy na PS4”
1126V

„Jeśli Kingdom Come: Deliverance zadziałało na Xboksie, to tym bardziej ruszy na PS4”

Twórcy Kingdom Come: Deliverance (PS4) ostatnim czasem przedstawiali swoją grę na Xbox One. Część osób zaczęła się zastanawiać, czy ma to jakiś związek z układem, który mogło zawrzeć studio Warhorse z Microsoftem. Odpowiedź deweloperów jest dosyć szczera.

W trakcie Gamescom 2015 przeprowadzono wywiad z Viktorem Bocanem, głównym projektantem Kingdom Come: Deliverance (PS4). Żadnych układów nie ma, po prostu zrobienie gry na Xbox One jest trudniejsze przez ograniczenia sprzętowe, dlatego od tego zaczęto.

Najpierw zrobiliśmy demo na Xboksa, bo było to dużo trudniejszym zadaniem. PS4 jest znacznie potężniejszą maszyną, stąd jeśli Kingdom Come: Deliverance zadziałało na Xboksie, to tym bardziej ruszy na PS4.

W dalszej części wywiadu Bocan narzekał, że mają masę problemów z Xboksem w związku z małą ilością pamięci konsoli. Efektem jest to, że „gra działa, ale trochę ścina”. Dla nas jednak ważne jest to, że generalnie nie ma żadnych problemów, a Kingdom Come: Deliverance pojawi się na PlayStation 4, tak jak zapowiadano. Niestety na chwilę obecną nie mamy jeszcze ostatecznej daty premiery, gdyż ta została przełożona na 2016 rok.

Źródło: http://www.vg247.it/2015/08/07/warhorse-se-kingdom-come-deliverance-gira-su-xbox-one-allora-ps4-non-avra-problemi/

Tagi: gc 2015 Kingdom Come: Deliverance playstation 4 warhorse