Łukasz Ciesielski Łukasz Ciesielski 30.06.2015 13:59
Adam Boyes odpowiada w jaki sposób Sony wygryzło Microsoftowi ekskluzywność na dodatki do Call of Duty: Black Ops III
1231V

Adam Boyes odpowiada w jaki sposób Sony wygryzło Microsoftowi ekskluzywność na dodatki do Call of Duty: Black Ops III

Od wielu lat współpraca pomiędzy Activision i Microsoftem gwarantowała użytkownikom Xboksów pierwszeństwo jeśli chodzi o dodatki do gier z serii Call of Duty. Tegoroczna odsłona - Call of Duty: Black Ops III (PS4) - to pierwsza część, do której dodatki trafią najpierw do posiadaczy konsol Sony. Jak do tego doszło? Na to pytanie odpowie Adam Boyes.

Redakcja serwisu GameSpot przeprowadziła wywiad z Adamem Boyesem. Co prawda Boyes nie zdradził szczegółów biznesowych, ale opowiedział o ogóle partnerstwa i co ono oznacza.

Cóż, myślę, że pierwszym korkiem była wspaniała relacja z Activision jeśli chodzi o Destiny, którego jestem ogromnym fanem.

Partnerstwo Sony i Activision w przypadku Destiny (PS4) zagwarantowało użytkownikom PlayStation wcześniejszy dostęp do dodatków. Sony informowało także, że traktuje Destiny jak dzieł studia First Party.

Boyes powiedział, że Activision zaprosiło go wraz z jego zespołem by osobiście sprawdzić Black Ops III. Nie trzeba było go długo przekonywać, że warto angażować Sony w tę grę.

Od razu się zakochaliśmy. Jak tylko zacząłem grać pomyślałem „To jest niesamowite! Możesz jeździć po ścianie”. To jest takie płynne, niczym poezja. Oczywiście kontynuowaliśmy rozmowy z naszymi partnerami w Activision by coś wykombinować. Myślę, że to wspaniała korzyść dla graczy.

Nie tylko dodatki trafią w pierwszej kolejności na PlayStation. Beta trybu wieloosobowego również najpierw pojawi się na konsolach Sony zanim trafi na pozostałe platformy.

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/how-sony-won-call-of-duty-dlc-exclusivity-away-fro/1100-6428490/

Tagi: Activision adam boyes beta Call of Duty: Black Ops III dodatki PLAYSTATION 3 playstation 4 Sony Treyarch