Daniel Stroński Daniel Stroński 02.05.2015 10:00
Przepiękne Yooka-Laylee, duchowy spadkobierca Banjo-Kazooie, uzbierało fundusze na Kickstarterze w 40 minut
955V

Przepiękne Yooka-Laylee, duchowy spadkobierca Banjo-Kazooie, uzbierało fundusze na Kickstarterze w 40 minut

Spyro i Crash Bandicoot przywołują najpiękniejsze wspomnienia, będąc maskotkami kolorowych gier platformowych na konsolach Sony. Kto pełnił tę rolę na Xboksach? M. in. para bohaterów Banjo i Kazooie, która kupiona została razem z Rare. Yooka-Laylee (PS4) wzoruje się właśnie na nich i w ruchu wygląda niesamowicie.

Yooka-Laylee (PS4) to kickstarterowy projekt, który nie miał absolutnie żadnych problemów w uzbieraniu wymaganej kwoty. Zbiórka ruszyła wczoraj i suma 175,000 funtów uzbierana została w zaledwie 40 minut! Odpowiedzialne za grę Playtonic Games zawarło w sobie weteranów branży, którzy brali udział przy tworzeniu Donkey Kong Country oraz Banjo-Kazooie.

W samej grze wcielimy się w dwójkę przyjaciół - kameleona Yookę i nietoperza Laylee. Yooka jest całkiem zwinny i wykorzystuje swój język jak linę do huśtania się, zaś Laylee umożliwi koledze dłuższy skok i odrzuci przeciwników swoim piskiem. Gracze dostać mają do dyspozycji ponad pięć obszernych światów, które poszerzymy zbierając znajdźki.

Obecnie zaliczone progi gwarantują tryb kooperacji dla dwóch osób i lokalne multi do czterech graczy, a gdy zbiórka dobije miliona (obecnie ponad 900 tys. ,a dostało 45 dni!), wersje konsolowe Yooka-Laylee (PS4) pojawią się wraz z pecetową. Nie ma jednak co się nastawiać na szybkie nadejście gry. Przewidywana data premiery - październik przyszłego roku.

Redakcja serwisu Eurogamer miała okazję sprawdzić, jak gra na chwilę obecną wygląda w ruchu (a zostało dobre półtora roku dewelopingu!). I od razu łatwiej zrozumieć tak ogromne zainteresowanie:

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/playtonic/yooka-laylee-a-3d-platformer-rare-vival, YouTube (Eurogamer)

Tagi: galeria playstation 4 Playtonic wideo Yooka-Laylee

Nie przegap