Kingdom Hearts III + Re Mind

Kingdom Hearts III + Re Mind

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
30.03.2021
Europa:
30.03.2021
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Premiery
Świat:
30.03.2021
Europa:
30.03.2021

Kingdom Hearts III + Re Mind - opis gry

Kingdom Hearts III + Re Mind to gra action-RPG wyprodukowana i wydana przez Square Enix. Tytuł ukazał się na PC, gdzie był dostępny wyłącznie w ofercie sklepu Epic Games Store. 

Fabuła - Kingdom Hearts III

Kingdom Hearts III wbrew pozorom nie jest bezpośrednią kontynuacją drugiej części, tylko Kingdom Hearts 3D: Dream Drop Distance, które pierwotnie ukazało się na Nintendo 3DS. Historię śledzimy z dwóch perspektyw. Jedna to Sora, który niedawno zdał Mark of Mastery, egzamin dla przyszłych mistrzów Keyblade, Donald oraz Goofy poszukujący tzw. siedmiu strażników światła, a druga - Riku i król Miki. Ci dwaj także są w trakcie poszukiwań, ale ich celem są posiadacze keyblade’ów.

Wzorem poprzednich odsłon odwiedzamy różne światy z filmów Disneya (ale nie tylko), takich jak “Toy Story”, “Potwory i spółka”, “Kubuś Puchatek”, “Kraina lodu” czy “Wielka szóstka”, gdzie spotykamy ich bohaterów, a także inne postacie znane z uniwersum Kingdom Hearts, np. Terrę, Vena czy Aquę.

Rozgrywka - Kingdom Hearts III

Założenia systemu walki pozostały bez większych zmian - jest on zręcznościowy i widowiskowy. Przede wszystkim kierujemy poczynaniami Sory, ale w niektórych momentach możemy przejąć też kontrolę nad Riku i Aquą. Główny bohater ma też towarzyszy, którymi kieruje sztuczna inteligencja - czasami może być ich nawet czterech, co jest jedną z nowości w ‘trójce’. Oprócz wywijania mieczem nie brakuje tu także zaklęć, summonów (postaci z filmów Disneya przyzywanych do pomocy), czynności kontekstowych (situation commands), a także transformacji keyblade’ów, czyli zupełnie nowej atrakcji. 

W Kingdom Hearts III dodano również szereg innych atrakcji w postaci minigierek. Są one różne w zależności od odwiedzanego świata. W “trójce” powraca też Gummi Ship, którego sekcje zostały rozbudowane. Składają się one teraz z dwóch części: otwartej, w trakcie której przemierzamy tutejsze uniwersum w statku kosmicznym, oraz zręcznościowej/strzelankowej znanej z poprzedników. Statek, warto dodać, można modyfikować. Nowe jest ponadto gotowanie, które pozwala przyrządzać potrawy poprawiające parametry.

Kingdom Hearts III Re Mind

Edycja wydana z myślą o Epic Games Store zawierała także fabularne rozszerzenie Re Mind. Jego akcja rozgrywa się w trakcie decydujących wydarzeń ukazanych w trzeciej części. Sora udaje się na cmentarzysko keyblade’ów, by uratować Kairi, stoczyć decydujące walki i dowiedzieć się prawdy o wydarzeniach, których był uczestnikiem.

Twórcy w wersji PeCetowej udostępnili zupełnie nowy bonusowy keyblade.

Wymagania sprzętowe - Kingdom Hearts III

Minimalne:

  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 10 (wersja 1909 lub nowsza)
  • Procesor: Intel® Core™ i5 3330 (3,0 GHz) 4 rdzenie/4 wątki lub AMD Ryzen™3 1200 (3,1 GHz) 4 rdzenie/4 wątki
  • Pamięć RAM: 8GB
  • Wolne miejsce na dysku: 75 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® GTX 760 (2 GB VRAM) lub AMD Radeon™ R7 260X (2 GB VRAM)

Zalecane:

  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 10 (wersja 1909 lub nowsza)
  • Procesor: Intel® Core™ i5 7500 (3,4 GHz) 4 rdzenie/4 wątki lub AMD Ryzen™3 3100 (3,1 GHz) 4 rdzenie/8 wątków
  • Pamięć RAM: 8GB
  • Wolne miejsce na dysku: 75 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA® GeForce™ GTX 1070 (8 GB VRAM) lub AMD Radeon™ RX Vega 56 (8 GB VRAM)

Wideo - Kingdom Hearts III + Re Mind

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper