Freak Out

Freak Out

6,5
10 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Swing! Deutschland
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Inna
Śr. czas:
0 godzin
Premiery
Świat:
27.07.2001
Europa:
27.07.2001
Producent:
Swing! Deutschland
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Inna
Śr. czas:
0 godzin
Premiery
Świat:
27.07.2001
Europa:
27.07.2001

Freak Out - opis gry

Freak Out (w USA Stretch Panic) to gra zręcznościowa wyprodukowana przez japońskie studio Treasure i wydana w Europie przez Swing! Entertainment. Tytuł ukazał się tylko na PlayStation 2. Była to pierwsza produkcja Treasure stworzona z myślą o tym sprzęcie.

Fabuła - Freak Out

Fabuła gry opowiada o dziewczynce imieniem Linda oraz o jej dwunastu starszych siostrach. Siostry Lindy mają obsesję na punkcie urody, a ich próżność pewnego dnia staje się zarzewiem poważniejszych problemów. Prezent, który odnajdują bowiem na progu swego domostwa, uwalnia po otworzeniu trzynaście demonów wykorzystujących ich ułomność. Dwanaście z nich przejmuje kontrolę nad siostrami głównej bohaterki, trzynasty zostaje jednak uwięziony w jej szaliku. W tej sytuacji Linda musi uwolnić rodzeństwo korzystając z nowo nabytych ‘mocy’.

Rozgrywka - Freak Out

Linda jest małą dziewczyną, więc generalnie rzecz biorąc nie potrafi walczyć, nie potrafi skakać, ani nie jest szczególnie zwinna. Jej jedyną bronią jest wspomniany cudaczny szalik. Posiada on kilka funkcji. Przede wszystkim może się rozciągać. Aby go ‘wystrzelić’, musimy znaleźć odpowiedni obiekt (element otoczenia bądź przeciwnika), złapać go (szalik ma z jednej strony kształt łapki), rozciągnąć i puścić. W ten sposób można zwalczać napotykane przeszkadzajki oraz omijać przeszkody. Nasze ataki mogą zadawać trzy rodzaje obrażeń: słabe, średnie i duże. Dodatkowo niektórzy przeciwnicy mają swoje pięty achillesowe, z których można (a wręcz należy) zrobić użytek. Szalik kontrolujemy prawą gałką, lewą się poruszamy.

Do poziomów dostępnych w trakcie przygody mamy dostęp z poziomu bazy wypadowej. Możemy tam również zapisać stan gry oraz ‘porozciągać’ pokonanych bossów (siostry Lindy). Generalnie twórcy przygotowali dwa rodzaje poziomów: zwykłe oraz starcia z bossami.

O stanie zdrowia bohaterki i jej przeciwników informuje gwiazdka. Im więcej obrażeń otrzymamy/zadamy, tym bardziej się ona zapełnia. Jeśli się zapełni całkowicie, wygrywamy/przegrywamy.

Wideo - Freak Out

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Podobne gry

Więcej gier podobnych do Freak Out