City Connection
374V

City Connection

City Connection
  • Premiery
  • Świat: 27.09.1985
  • Europa: 1985
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa
  • Liczba graczy: 1-2

City Connection to gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez japońską firmę Jaleco. Tytuł ukazał się pierwotnie na automatach, później trafiając także na konsolę Nintendo Entertainment System oraz komputery MSX i ZX Spectrum.

W City Connection, podobnie jak w innych grach z epoki, fabuła ma charakter pretekstowy. W zależności od wersji (japońskiej lub zachodniej) wcielamy się w kierowcę płci męskiej lub żeńskiej, który odwiedza najbardziej znane miejsca na świecie próbując jednocześnie zaznaczyć swoją obecność poprzez zamalowywanie dróg.

Nasze zadanie polega właśnie na tym: zamalowywaniu dróg, co osiągamy po prostu po nich przejeżdżając. A jeśli uporamy się ze wszystkimi, przeskakujemy do następnej planszy. Drogi znajdują się na kilku wysokościach, po których możemy swobodnie przeskakiwać. W wykonaniu zadania przeszkadza nam kilka przeszkód: policyjne radiowozy, koty oraz kolce. Kontakt z nimi oznacza eksplozję i tym samym utratę życia. Z radiowozami można sobie poradzić zgarniając porozrzucane po planszach puszki z olejem, a następnie wystrzeliwując je w ich kierunku, przez co wpadają w poślizg liczba takich ‘pocisków’ jest jednak ograniczona).

Od czasu do czasu na planszy pojawiają się balony. Jeśli uzbieramy trzy sztuki, będziemy mogli przeskoczyć o kilka leveli do przodu i zgarnąć bonusową liczbę punktów. Poszczególne plansze nie różnią się zbytnio od siebie, jeśli chodzi o layout. Najważniejszą zmianą są tła, które nawiązują do znanych miejsc na świecie. Podobnie jak w przypadku innych gier z arcade’owym rodowodem z lat 80., City Connection nie da się przejść - poziomy po przejściu pewnej ich liczby zaczynają się po prostu powtarzać.

Gra oferuje multiplayer dla dwóch osób.

Podobne gry