C: The Contra Adventure
440V

C: The Contra Adventure

C: The Contra Adventure
  • Premiery
  • Świat: Sierpień 1998
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina, Akcja
  • Liczba graczy: 1

C: The Contra Adventure to gra akcji wyprodukowana przez węgierskie studio Appaloosa Interactive i wydana przez Konami na PlayStation. Tytuł ukazał się oficjalnie tylko w Stanach Zjednoczonych.

Gra jest kontynuacją Contra: Legacy of War z PlayStation i Segi Saturn. Po wydarzeniach tam przedstawionych w Ziemię uderza meteoryt. Do incydentu dochodzi w Ameryce Południowej, w niedalekiej odległości od świątyni Majów. Wkrótce w okolicy pojawiają się obce istoty, miejscowi zaczynają znikać, a środowisko zostaje zdewastowane. Elitarny oddział Contra Force do wybadania sprawy wysyła najpierw Tashę, lecz słuch po niej ginie. Następny w kolejce jest więc Ray Poward, który wraca z emerytury, na którą udał się po Legacy of War.

Kampania składa się z dziesięciu poziomów. Co ciekawe, podobnie jak w przypadku pierwszej Contry z czasów NES-a gra bawi się perspektywą. W zależności od levelu może być ona inna. Znajdziemy tu więc plansze scrollowane, podczas których poruszamy się tylko po dwuwymiarowej płaszczyźnie (choć otoczenie jest trójwymiarowe), plansze w pełni trójwymiarowe, które dają nam swobodę ruchu, czy takie, w trakcie których kamera zawieszona jest nad głową podopiecznego.

Do dyspozycji mamy różne rodzaje broni (amunicji), jak laser, wyrzutnię rakiet czy karabin maszynowy. Gra daje możliwość przełączania się między nimi, jeśli zdobyliśmy ich kilka.

Do wyboru są trzy stopnie trudności. Warto jednak dodać, że w odróżnieniu od klasycznych odsłon serii tutaj nasz podopieczny nie ginie po jednym kontakcie z nieprzyjacielem.

Produkcja studia Appaloosa Interactive otrzymywała bardzo słabe noty w mediach branżowych. C: The Contra Adventure powszechnie uchodzi za najsłabszą odsłonę serii.

Podobne gry