A Virus Named TOM

A Virus Named TOM

6,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

PC -
PS Vita 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Misfits Attic
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
01.08.2012
Producent:
Misfits Attic
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
01.08.2012

A Virus Named TOM - opis gry

A Virus Named Tom jest grą logiczną wydaną pierwotnie w sierpniu 2012 r. na komputery osobiste za pośrednictwem platform cyfrowych Steam oraz Desura, z późniejszą konwersją na PlayStation Network dla konsoli PlayStation Vita w kwietniu 2016 r. Zarówno za developing, jak i wydanie odpowiadało studio Misfits Attic.

Gra zabiera nas w przyszłość rodem z amerykańskich retroplakatów propagandowych lat 60., gdzie życie codzienne ułatwiają ludzkości takie wynalazki, jak mechanicze zwierzęta, zmieniające wizerunek hologramy czy pasy transmisyjne znoszące obowiązek chodzenia. Za projekty tych i innych wygód odpowiada Dr. X - pracownik korporacji MegaTech. Kiedy jednak genialny wynalazca z powodu podejrzeń o szaleństwo wylatuje na bruk, postanawia zemścić się na byłym pracodawcy. Wykorzystując swoje najnowsze dzieło - złośliwego wirusa zwanego TOM - Dr. X planuje zainfekować sześć swoich największych wynalazków, aby jednocześnie utrudnić życie ich użytkownikom oraz sabotować wizerunek firmy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Zasady rozgrywki, przynajmniej na początku, nie wydają się szczególnie skomplikowane. Kierując naszym jednookim podopiecznym musimy na każdej planszy tak obracać obecne na niej elementy, aby utworzyły one zamknięty obieg. Z biegiem czasu poziom trudności kolejnych wyzwań szybko jednak rośnie - na naszej drodze staną systemowe subrutyny bezpieczeństwa (widoczne pod postacią pająków), panele zakrywające kształt danego elementu do czasu prawidłowego jego obrócenia czy blokady ograniczające przepływ prądu w danym obszarze. Nasz TOM nie pozostaje jednak dłużny i każde zabezpieczenie obchodzi nową umiejętnością, czy to podkładając bomby glitchowe paraliżujące subrutyny, czy to kradnąc z nich energię.

Poza przeznaczonym dla pojedynczego gracza trybem kampanii, gra oferuje także tryby kooperacji oraz rywalizacji. W pierwszym przypadku do każdej planszy podejść może do czterech graczy jednocześnie, a wpływ na końcowy wynik każdego z nich rozpisany zostaje po prawidłowym jej ukończeniu. W tym drugim rywalizacja przypomina nieco szachy połączone z japońskim GO, gdzie staramy się odgradzać kolejne fragmenty poziomu i zamknąć wirusa przeciwnika pomiędzy własnymi polami.

Wideo - A Virus Named TOM

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper