Fate/Extella: The Umbral Star
4875V

Fate/Extella: The Umbral Star

Fate/Extella: The Umbral Star
  • Premiery
  • Świat: 10.11.2016
  • Europa: 20.01.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Slasher
  • Liczba graczy: 1
  • Kontroler ruchu: Nie
  • Tryb 3D: Nie
  • od lat 7

Fate/Extella: The Umbral Star jest chodzoną bijatyką z gatunku musou wchodzącą w skład uniwersum FATE. Zarówno za developing, jak i wydanie gry odpowiadać ma Marvelous AQL. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita, Nintendo Switch oraz na komputerach.

Za scenariusz odpowiadać ma Kiyoko Nasu - scenarzysta Fate/Stay Night we współpracy z Hikaru Sakurai, a o projekty postaci zadbać ma Arco Wada, poprzednio pracujący przy Fate/Extra oraz Fate/Extra CCC. Akcja gry ma mieć miejsce już po znanym z Fate/Extra konflikcie Holy Grail War of the Moon, mającym miejsce w wyimaginowanym spiritronowym świecie SE.RA.PH. Tym razem polem działań ma być kolejna Wojna o Świętego Gralla, w którym nagrodą dla zwycięzcy ma być "Mooncell Automaton" - ukryty na powierzchni księżyca spiritronowy superkomputer o mocy zdolnej do spełniania życzeń swojego właściciela. Zadaniem gracza, jako jednego z uczestniczących w wojnie Mastera, będzie przyzwanie swojego Servanta - znanego z kart historii heroicznego bytu - i walka z innymi podobnymi mu magami o to, kto ostatni pozostanie na placu boju.

Roster grywalnych postaci zawierać ma szereg Servantów przynależących do jednej z siedmiu klas (Saber, Lancer, Archer, Caster, Rider, Assassin, Assassin), które odzwierciedlać będą ich styl walki oraz umiejętności. Pierwszymi przedstawionymi Servantami są Nero Claudius (Saber) oraz Tamamo-no-Mae (Caster) znane już z Fate/Extra, a także Atilla (Saber), która pierwotnie pojawiła się jako postać poboczna w Fate/Grand Order. Każda z postaci, poza charakterystycznym dla siebie zestawem ataków lub czarów, zdolna ma być także do wykonania Form Change - transformacji zmieniającej nie tylko jej wygląd (np. spowita ogniem zbroja dla Nero), ale też bronie i zdolności bojowe.

Jeszcze przed ustaleniem japońskiej daty premiery, firma wydawnicza XSEED Games zarejestrowała domenę z tytułem gry, szanse na lokalizację oraz wydanie na rynkach zachodnich są więc wysokie.


Opis opracował: Daaku
Recenzje

Podobne gry