Hakuoki: Warriors of the Shinsengumi
363V

Hakuoki: Warriors of the Shinsengumi

Hakuoki: Warriors of the Shinsengumi
 • Wydawca: Aksys Games
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 19.02.2013
 • Europa: Nie wydano
 • Polska: Nie wydano
 • Gatunek: Bijatyka chodzona
 • Liczba graczy: 1
 • Kontroler ruchu: Nie
 • Tryb 3D: Nie
 • od lat 16

Hakuoki: Warriors of the Shinsengumi jest grą akcji z gatunku musou, wydaną w lutym 2013 r. na konsolę PlayStation Portable. Za developing odpowiadały studia Zero Div i Otomate, a za dystrybucję firma Aksys Games.

Oś fabularna gry dość mocno trzyma się wydarzeń mających miejsce w pierwszej anglojęzycznej odsłonie serii, Demon of the Fleeting Blossom. Główną bohaterką opowieści jest Chizuru Yukimura, młoda dziewczyna przybyła do Kioto w poszukiwaniu swojego ojca, praktykującego zachodnią medycynę Kodo Yukimury. Podczas swojego pobytu staje się jednak świadkiem ataku dwóch Rasetsu - opętanych rządzą zniszczenia wojowników o nadludzkich zdolnościach i odporności. Z opresji ratuje ją znajdujący się w pobliżu oddział strażniczy Shinsengumi pod wodzą Isamiego Kondo. Jak się okazuje, za przemianę w Rasetsu odpowiedzialna jest mikstura zwana Eliksirem Życia autorstwa doktora Yukimury, a ze względu na więzi rodzinne Chizuru może pomoć w ustaleniu słabości wojowników. Dziewczyna trafia więc pod opiekę reszty oddziału, na który składają się m.in. wice-kapitan Toshizo Hijikata, genialny taktyk Keisuke Yamanami, cierpiący z powodu gruźlicy Souji Okita czy preferujący włócznię ponad miecz Sanosuke Harada. W tle walk ze swoimi zaprzysiężonymi wrogami, Bakumatsu, oraz nowym zagrożeniem ze strony "Klanu Oni", Chizuru nawiąże z jednym z nich romantyczną więź.

Warriors of the Shinsengumi jest spin-offem serii na modłę tytułów musou (Dynasty Warriors, Samurai Warriors), z nich czerpie też rozwiązania mechaniki. Każdy z bohaterów posiada własny, wyróżniajacy się styl walki, który wykorzystujemy na przestrzeni kolejnych misji, pozbywając się kolejnych hord przeciwników oraz pojawiających się raz na jakiś czas bossów. Na polu bitwy znajdziemy nie tylko przedmioty lecznicze oraz czasowo podnoszące konkretne statystyki (siłę ataku, obronę, szybkość), ale także materiały służące do wytwarzania nowych akcesoriów oraz kostiumów. Na początku rozgrywki dostępnych jest tylko dwóch grywalnych bohaterów, a kolejni odblokowani zostają wraz z zaliczaniem kolejnych scenariuszy. W sumie do wyboru mamy Toshizo Hijikatę, Soujiego Okitę, Keisuke Yamanamiego, Shinpachiego Nagakurę, Sanosuke Haradę i Heisuke Todo. Poza misjami wchodzącymi w skład kanonicznej osi fabularnej można rozegrać także misje rozgrywające się w alternatywnym świecie.

Za główne wady gry uważa się bardzo szczątkowe potraktowanie fabuły, mało rozbudowany system walki oraz brak wyzwania, nawet na najwyższym poziomie trudności.


Opis opracował: Daaku