Brave Story: New Traveler (PSP)

Brave Story: New Traveler (PSP)

Brave Story: New Traveler
  • Premiery
  • Świat: 04.07.2006
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1
  • Kontroler ruchu: Nie
  • Tryb 3D: Nie
  • od lat 7

Ocena społeczności

8.09 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Brave Story: New Traveler jest japońskim RPG opartym o powieść "Brave Story" autorstwa Miyuki Miyabe. Został on wydany w lipcu 2006 r. na konsolę PlayStation Portable, za developing odpowiedzialne było studio Game Republic, a za dystrybucję firmy Sony Computer Entertainment Inc. (Japonia) oraz Xseed Games (Ameryka Północna).

Gra rozpoczyna się od przedstawienia dwójki głównych bohaterów historii - uwielbiającego grać na swoim PSP 11-letniego chłopca imieniem Tatsuya (domyślnie, możliwe do zmiany przez gracza) oraz jego koleżanki, Miki. Tatsuya tak przejął się grą że nie zauważył, że w którymś momencie dziewczyna zniknęła. Z pomocą przychodzi pies bohatera, Kratos, który odnajduje ją nieopodal, nieprzytomną i dotkniętą nieznaną wcześniej chorobą. Spanikowanego chłopaka przywołuje do porządku głos znikąd, oferując mu szansę na uratowanie jego przyjaciółki i kompletnie jej ozdrowienie. By tego dokonać, Tatsuya staje się Podróżnikiem i, uzbrojony w niezwykły miecz zwany Traveler's Sword, musi udać się w wędrówkę po zupełnie innym od świata rzeczywistego wymiarze Vision, aby odnaleźć pięć klejnotów. Osadzone w rękojeści miecza nie tylko pozwolą bohaterowi na przyswojenie nowych umiejętności, ale także dodadzą mocy artefaktowi zwanemu Lustrem Prawdy (Mirror of Truth), koniecznym do uzdrowienia Miki. Na jego drodze stanie jednak Rei - tajemniczy, zamaskowany mężczyzna, który kiedyś także był Podróżnikiem ...

Podczas wizyt w kolejnych miastach Vision Tatsuya nie tylko napotka przedstawicieli innych ras, ale pomoże im także w rozwiązaniu trapiących ich problemów, a także zaprosi do dalszej wędrówki ich przedstawicieli. W jego przygodzie wspomoże go m.in. korzystająca z łuku młoda pół-ankha, pół-kot Yuno, samotnie wychowujący syna jaszczuroczłowiek Sogreth, nowo wybrana przywódczyni pustynnego plemienia Meladee, nienawykły społecznie gwiezdny wróż Ropple i człekozwierz w profesji rycerza Leynart. Oprócz tych stałych członków drużyny, na przestrzeni fabuły z pomocą przyjdą nam także tymczasowi sojusznicy, którzy wspomogą nas podczas wybranych questów swoimi umiejętnościami.

Jednokrotne ukończenie gry doda do dostępnych w opcjach ustawień pole Roster. Będzie dzięki niemu możliwa zmiana ustawień drużyny na głównych bohaterów pierwszej odsłony Brave Story, a zarazem oryginalnej powieści oraz mangi. Będą to Wataru Mitsuya Mitani - pierwszy Podróżnik dzierżący Brave's Sword podobny do Traveler's Sworda Tatsuyi, Meena - przyjaciółka Yuno, Kee Keema - sąsiad Sogretha, Kutz - rywal Meladee oraz Mitsuru Ashikawa - rywal Wataru i jednocześnie przeciwnik Tatsuyi.


Opis opracował: Daaku
Podobne gry