SKLEP
Mushroom Men: The Spore Wars (Wii)

Mushroom Men: The Spore Wars (Wii)

Mushroom Men: The Spore Wars
 • Producent: Red Fly Studio
 • Wydawca: Gamecock Media Group
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 02.12.2008
 • Europa: 27.03.2009
 • Polska: Nie wydano
 • Gatunek: Akcja, Platformowa
 • Liczba graczy: 1
 • Kontroler ruchu: Tak
 • Tryb 3D: Nie
 • od lat 7

Ocena społeczności

7.33 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Mushroom Men: The Spore Wars jest grą akcji z perspektywy trzeciej osoby wchodzącą w skład duologii Mushroom Men. Ukazała się ona w grudniu 2008 r. na konsolę Nintendo Wii. Za developing odpowiedzialne było Red Fly Studio, za wydanie - Gamecock Media Group, a za dystrybucję - SouthPeak Games.

Historia zawarta w grze rozpoczyna się, kiedy w powierzchnię Ziemi uderza meteoryt, podczas upadku wynosząc w powietrze chmurę zielonego pyłu. Całe zdarzenie szybko zostaje zapomniane przez ludzi, jak się jednak okazuje - zielone drobinki wywierają duży wpływ na okoliczną faunę i florę, obdarowując niektóre gatunki roślin świadomością i częściowo mutując mniejsze ssaki. Do inteligentnego życia dorastają m.in. grzyby, które szybko gromadzą się w skupiska zwane "plemionami" i równie szybko wdają się między sobą w walki o terytorium. W taki oto sposób pokojowo nastawione plemię maślaków (Bolete), do którego należy główny bohater, Pax, zostaje wybita przez armie muchomorów (Amanita) i czubajeczek (Lepiota) zebranych pod wodzą złego Pestera. Pax, jako ostatni żyjący mieszkaniec wioski, poprzysięga zemstę najeźdźcom i wyrusza w podróż mającą na celu zakończenie konfliktu między społecznościami grzybów.

Gra reprezentuje gatunek trójwymiarowych platformerów, wyróżniając się jednocześnie strukturą i skalą lokacji - ponieważ główny bohater liczy sobie raptem trzy cale (ok. 76mm) wysokości, każde odwiedzone przez niego miejsce w rodzaju szopy na narzędzia, podwórkowego wychodka czy skupiska naczep jest oddane w nawiązujących do tego rozmiarach. Same poziomy rzadko kiedy sprowadzają naszą rolę do brnięcia przed siebie, tworząc zamiast tego duże, wielopoziomowe konstrukcje, w których celem przejścia dalej konieczne jest usunięcie stojących przed nami przeszkód. Może to być na przykład grupka większych od nas, żarłocznych królików, których rozmieszczenie na planszy wymaga pozbycia się każdego w inny, zasugerowany przez grę, sposób.

Maślakowy rodowód Paxa pozwala mu, jako jedynemu przedstawicielowi rozumnych grzybów, na wykorzystanie rozbudzonych zielonym pyłem mocy umysłu. Jego podstawową umiejętnością jest Sporekinesis pozwalający na przenoszenie przedmiotów (do manipulacji i rzucania wykorzystywany jest Wiilot), a podczas gry, wskutek wchłaniania kolejnych odłamków meteorytu, jego garnitur mocy poszerza się m.in. o Will of Spore wpływający na okoliczną roślinność (np. tworząc most z uschniętych liści) czy Spore Punisher, pozwalający pozbyć się oddalonego od nas, osłabionego przeciwnika. Oprócz tego w eksploracji pomoże nam także Sticky Hand, który możemy przykleić do większości elementów otoczenia, aby przedostać się na wyżej położone kondygnacje lub przyciągnąć do siebie mniejsze przedmioty. Z zebranych podczas zwiedzania poziomów przedmiotów codziennego użytku (żyletki, zapałki,patyki po lodach) stworzyć możemy nowe rodzaje broni dla naszego bohatera. Wachlarz narzędzi ofensywnych obejmuje włócznie, topory, maczugi czy proce, a każde z nich należy do jednego z czterech typów (cięte, obuchowe, kłute i radykalne) pomocnych przeciwko innym typom wrogów.

Drugim tytułem wchodzącym w skład duologii jest Mushroom Men: Rise of the Fungi - dostępny na konsolę Nintendo DS dwuwymiarowy platformer, wydany w tym samym czasie co The Spore Wars oraz stworzony i wydany przez te same podmioty, Red Fly Studio oraz Gamecock Media Group. Dzięki zarządzonej przez twórców zbiórce pieniędzy na platformie Kickstarter, w marcu 2015 r. na Steam trafiła trzecia gra z uniwersum - Mushroom Men: Truffle Trouble.


Opis opracował: Daaku
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme