SKLEP
Pitfall 3D: Beyond the Jungle (PSone)

Pitfall 3D: Beyond the Jungle (PSone)

Pitfall 3D: Beyond the Jungle
  • Producent: Activision
  • Wydawca: Activision
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 28.02.1998
  • Europa: Kwiecień 1998
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa, Przygodowa, Platformowa
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

7.53 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Pitfall 3D: Beyond the Jungle to pierwsza gra z serii Pitfall przeniesiona w trzy wymiary. Gra wydana w 1998 r. przez Activision na konsolę Playstation nie wywołała wielkiego zachwytu, a to za sprawą mało popularnej serii Pitfalla zapoczątkowanej w roku 1982 na konsoli Atari 2600.

Pitfall jest zręcznościówką z elementami przygodowymi zapewniającą nie byle jakie wspomnienia. Głównym bohaterem jest Harry, który na wyprawie znajduje kryształ będący reliktem uruchamiającym teleport do innego odległego świata. Przez portal przechodzi Mira, która po krótkie rozmowie tłumaczy Harremu, że jej świat opanował zły klan i to właśnie Harry jest jedynym, który może ich ocalić. Bez chwili zastanowienia nasz bohater wskakuje w wir teleportu zaczynając swoją niezwykłą przygodę.

Do zwiedzenia mamy aż 14 lokacji, w których do pokonania będziemy mieć 3 bossów. Na uwagę zasługuje tutaj poziom trudności, który sprawia że gra jest niezwykle trudna do przejścia zwłaszcza w późniejszych etapach. Dostajemy coraz trudniejsze wyzwania do pokonania np. niebieska ciecz, która sprawia że nasz Harry lewituje i wówczas kontrola postaci jest bardzo wymagająca. Poziomy choć bardzo długie do dyspozycji mamy checkpointy bez których przejście byłoby niemal niemożliwe. Jednym z ciekawych bonusów jest możliwość zagrania na mapie z pierwszego Pitfalla po uprzednim przejściu ostatniego bossa.

Gra choć 3D to jest nieco chaotyczna, ruchy naszego bohatera są nieco za szybkie co sprawia, że sterowanie Harrym jest bardzo trudne zwłaszcza gdy musimy biec i jednocześnie bezbłędnie przeskakiwać przez przeszkody a to wszystko bez obsługi analogowych gałek więc będziemy zmuszeni przechodzić etap kilka razy. Gra zebrała niestety bardzo średnie oceny w latach świetności Playstation.


Opis opracował: Atr3ju
Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme