Gamera 2000 (PSone)

Gamera 2000 (PSone)

Gamera 2000
  • Wydawca: Virgin Interactive
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 25.04.1997
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina, Akcja
  • Liczba graczy: 1 - 2

Ocena społeczności

6.02 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Gamera 2000 to kosmiczny shooter wyprodukowany przez Digital Frontier. Gra została wydana wyłącznie w Japonii na konsolę PlayStation w 1997 roku przez studio Virgin Interactive.

Gamera 2000 to gra wydana 25 kwietnia 1997 roku przez Digital Frontier na rynek japoński i nie miała niestety swojej premiery w Europie. W tamtych czasach bardzo podobny shooter do Star Fox z Nintendo 64 jak i do Omega Boost na PSX'a cechujący się tytułową Gamerą, która jest (Kaiju) jednym z przeciwników popularnej w Japonii Godzilli. Gamera mimo małej popularności doczekała się swojej ekranizacji na platformie Playstation. Dość ciekawe wykorzystanie tytułowej Gamery jako latającego żółwia, która jest uzbrojona w potężne ogniste kule jak i po naładowaniu energii zamienia się w bardzo agresywnego sojusznika, wykorzystując do tego swój twardy pancerz niszcząc wszystko co napotka na swojej drodze.

W grze dostajemy w przerywnikach prawdziwych aktorów, a naszym tytułowym bohaterem jest porucznik Jack, który wraz z drugim pilotem panią Dr. Mikanuki wyrusza na misję ratowania świata przed nalotem obcych stworów. Aktorzy grają bardzo przeciętnie ale nie to jest największym priorytetem tworzenia tego tytułu natomiast bardzo dobrze odwzorowanie Gamery.

Gra zawiera 8 etapów przez które przemierzamy częściowo bez Gamery. Do dyspozycji dostajemy skutera na którym będziemy musieli odeprzeć atak obcych z daleka od miasta, jak i w bazie obcych. Ciekawym rozwiązaniem jest system obracania widoku gracza, dzięki czemu możemy likwidować wrogów po bokach jak i zza pleców. Choć gra mogłaby być troszkę dłuższa sprawia sporo zabawy przy najtrudniejszym poziomie trudności.


Opis opracował: Atr3ju