SKLEP
Hagane: The Final Conflict (SNES)

Hagane: The Final Conflict (SNES)

Hagane: The Final Conflict
  • Wydawca: Hudson Soft
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 18.11.1994
  • Europa: 1995
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Akcja, Platformowa
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

9.01 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Hagane to platformowa gra akcji wyprodukowana przez firmę CAProduction (dziś Red Entertainment), a wydana przez Hudson Soft w 1994 r. Charakteryzowała się dynamiczną rozgrywką zbliżoną do gry Ninja Gaiden.

Klan Fuma, powołany by strzec Świętego Graala, zostaje zaatakowany przez zły klan Koma.  Ostatecznie wygrywają bitwę, zabijają wszystkich członków klanu Fuma i zabierają ze sobą artefakt. Jednak niedopatrzenie - zostawili za sobą niedobitka imieniem Hagane. Ledwo żywego wojownika znalazł tajemniczy starzec imieniem Momochi. Ratuje on nieszczęśnika przeszczepiając jego mózg  do cybernetycznego ciała o wielkiej mocy. Hagane rusza odzyskać święty kielich i pomścić swych braci.

W grze gracz wciela się w tytułowego Hagane. Bohater ma bardzo szeroki wachlarz umiejętności - od salt i wślizgów po wspinanie się po sufitach i odbijanie od ścian. Oprócz tego włada kataną, rzuca shurikeny, kunai i bomby. Większość broni jest limitowana i ich zasoby trzeba uzupełniać bonusami pozostawionymi przez pokonanych wrogów. Oprócz tego jest też broń ostatniego ratunku, która niszczy wszystko na ekranie zadając bardzo dużo obrażeń. Z racji takiej siły jej ilość w grze jest znikoma.

Rozgrywka składa się z 5 plansz podzielonych na kilka podetapów często zakończonych spotkaniem z bossem lub mini-bossem. Na swojej drodze zmierzymy się z różnego rodzaju przeciwnikami. Stylistyką są silnie osadzeni w japońskim folklorze jak i technologii cybernetycznej czyli np. spotkamy wojowników w słomianych kapeluszach, ninje, różnego rodzaju potwory, roboty i statki. Oprócz tego elementy platformowe wymagają od gracza wyjątkowej precyzji i zręczności. Grę zaczynamy z 3 kreskami życia, które, zdobywając odpowiednie bonusy, możemy poszerzyć do 5 kresek. Oprócz tego, swoje zdrowie można podreperować zbierając apteczki.

Grafika stoi na wysokim 16bitowym poziomie. W grze wykorzystano efekty mode 7 (w uproszczeniu - umożliwia rotację tła).


Opis opracował: Czarny Ivo
Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme