SKLEP
Carrier (DC)

Carrier (DC)

Carrier
  • Wersja:
  • Premiery
  • Świat: Styczeń 2000
  • Europa: 05.07.2001
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Horror
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

7.26 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Carrier to gra action-adventure w konwencji survival-horroru wyprodukowana przez Jaleco i wydana w Europie przez Xicat Interactive. Tytuł ukazał się tylko na Dreamcasta. Jego kontynuacja powstawała na PlayStation 2, ale ostatecznie prace nad nią przerwano.

Akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Głównym bohaterem jest Jack Ingles, członek sił specjalnych, który pewnego dnia otrzymuje zadanie sprawdzenia, co wydarzyło się z supernowoczesnym lotniskowcem o nazwie Heimdal i dlaczego jego załoga przestała dawać jakiekolwiek sygnały życia. Czy ma to związek z tajemniczymi organizmami, które odkryto gdzieś na Południowym Pacyfiku? Gorąco zaczyna się robić już na początku gdy helikopter, który dostarczył Inglesa na miejsce, zostaje zestrzelony.

 

Carrier mocno przypomina serię Resident Evil, choć produkcja Jaleco posiada też trochę unikalnych cech, które wyróżniają je z tłumu podobnych tytułów. Przede wszystkim na plus wyróżnia się walka. Nasz podopieczny wprawdzie nie może się poruszać w trakcie strzelania, ale zamiast tego jest w stanie wycelować w newralgiczne części przeciwnika. Pojawiają się wówczas małe niebieskie trójkąciki, a wskazane części ciała da się odstrzelić. Jak przystało na survival horror, ilość amunicji nie rozpieszcza, dlatego należy ją racjonować i używać gdy sytuacja tego wymaga.

 

Oprócz strzelania czekają też na nas proste łamigłówki, np. konieczność znalezienia materiałów wybuchowych, za pomocą których należy wysadzić drzwi. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest obecność urządzenia o nazwie BEM-T3. Przydaje się ono do dwóch rzeczy - do sprawdzania przez ściany czy w pomieszczeniu obok znajdują się interesujące przedmioty, oraz stanu zdrowia napotykanych NPC-ów, którzy mogą być zarażeni i potencjalnie stanowić duże zagrożenie dla głównego bohatera.

 

Co warto dodać, po przejściu głównego wątku otrzymujemy możliwość zagrania jako Jessifer Manning, która działa w tym samym zespole co Ingles. Jej obecność rzuca więcej światła na wątek fabularny Carrier.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme