SKLEP
Black/Matrix (SAT)

Black/Matrix (SAT)

Black/Matrix
  • Producent: Flight-Plan
  • Wydawca: NEC Interchannel
  • Wersja językowa: Japońska
  • Premiery
  • Świat: 27.08.1998
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG taktyczny
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Black/Matrix to strategia turowa wyprodukowana przez studio Flight Plan. Tytuł ukazał się pierwotnie na Saturna, a następnie przeniesiono go również na PlayStation i Dreamcasta. Gra nie ukazała się na Zachodzie, choć takie plany były. Z zamiaru lokalizacji zrezygnowano ze względu na kontrowersyjne wątki religijne.

Akcja gry rozgrywa się w uniwersum, w którym wcześniej toczyła się wielka wojna pomiędzy aniołami i demonami. Demony ją wygrały, anioły zostały niewolnikami a system wartości uległ radykalnym zmianom, czego przykładem może być prymat siedmiu grzechów głównych. Głównym bohaterem jest anioł o imieniu Abel. Jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywki wybieramy dla niego pana, który niedługo potem zostaje oskarżony o jedną z największych zbrodni - miłość. Abel musi mu pomóc i przy okazji sam uciec z więzienia, do którego trafił.

 

Black/Matrix to strategia turowa w stylu takich gier jak seria Final Fantasy Tactics czy Tactics Ogre. Różnica między nimi polega między innymi na tym, że produkcja Flight Plan większy nacisk stawia na opowiedzenie historii. Fabuła rzuca bohaterów to tu, to tam i nie ma tu żadnej swobody eksploracji. Gra podzielona jest na chaptery, a pomiędzy walkami i grzebaniem w menusach raczeni jesteśmy scenkami z voice-actingiem.

 

W trakcie jednej tury nasi podopieczni mogą wykonać określoną liczbę czynności. Wstępnie do dyspozycji mamy dość typowe komendy - poruszanie się po polu bitwy, zwykły atak oraz użycie przedmiotu. Z czasem jednak możliwości jest więcej, a niektóre postacie posiadają unikalne zdolności. Ciekawym patentem jest zastąpienie mp punktami Blood Points, za pomocą których można np. odpalać zaklęcia. Zdobyć je można atakując pokonanych oponentów.

 

Po zakończeniu walki gra wystawia nam notę. Od niej zależy np., ile doświadczenia otrzymamy. Po wbiciu na nowy poziom możemy z kolei zadecydować, w jakim kierunku rozwijać podopiecznych.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme