Naruto: Clash of Ninja
1262V

Naruto: Clash of Ninja

Naruto: Clash of Ninja
  • Producent: Eighting
  • Wydawca: Tomy
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 11.04.2003
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Bijatyka
  • Liczba graczy: 1-2

Naruto: Clash of Ninja to trójwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez japońskie studio Eighting i wydana przez Tomy wyłącznie na GameCube’a. Tytuł powstał na bazie niezwykle popularnej mangi/anime autorstwa Masashiego Kishimoto.

Gra posiada kilka wariantów rozgrywki. Jest to Story Mode, Arcade, Survival (seria niekończących się walk trwająca do naszej przegranej), Time Attack (próba stoczenia pewnej liczby walk w jak najkrótszym czasie) oraz multiplayer dla dwóch osób. Najważniejszy jest oczywiście ten pierwszy, lecz nie należy on do najbardziej rozbudowanych. W trybie fabularnym wcielamy się w Naruto (nie ma w nim nikogo innego), który wyrusza by ochronić budowniczych mostu. Składa się on z siedmiu pojedynków, pomiędzy którymi śledzimy postępy narracji. Historia bazuje luźno na wydarzeniach przedstawionych w mandze/anime, lecz nie uatrakcyjniają jej np. wstawki animowane.

 

Poza trybem fabularnym dochodzi nieco więcej postaci znanych z dzieła Kishimoto, ale nie różnią się one zbytnio od siebie jeśli chodzi o sterowanie (ogólnie prezentuje się to następująco - dwa przyciski odpowiedzialne za ataki, skok, bieg i sidestepy). System walki jest prosty i pozwala bez żmudnych treningów staczać efekciarskie pojedynki, co powinno zadowolić fanów serii. Formę podopiecznych opisują dwa wskaźniki - jeden przedstawia stan energii, po utracie której dochodzi do nokautu, a drugi poziom chakry. Chakra pozwala nam odpalać najpotężniejsze techniki bohaterów i regeneruje się sama wraz z upływem czasu.Tempo walk jest naprawdę szybkie, a wspomniane niewielkie różnice pomiędzy poszczególnymi zawodnikami sprawiają, że nie ma problemów z balansem rozgrywki.

 

Naruto: Clash of Ninja nie powala ilością zawartości. W grze uraczymy tylko osiem postaci (nie wszystkie są dostępne od razu), które pojawiały się w pierwszych rozdziałach mangi/anime, oraz kilka pomniejszych bonusów. Wymienić tu można player z muzyką, galerię oraz sound test, gdzie istnieje możliwość wysłuchania kwestii obecnych w produkcji Eighting bohaterów.

Podobne gry