Ready 2 Rumble Revolution
877V

Ready 2 Rumble Revolution

Ready 2 Rumble Revolution
  • Premiery
  • Świat: 17.03.2009
  • Europa: 20.03.2009
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Bijatyka
  • Liczba graczy: 1-2
  • od lat 12
  • przemoc

Ready 2 Rumble: Revolution to gra traktująca o boksie z przymrużeniem oka. Była to trzecia odsłona serii Ready 2 Rumble, której poprzednia część ukazała się dziewięć lat wcześniej. Tytuł trafił na Wii, a za jego produkcję odpowiadał amerykański oddział AKI Corporation (a nie Midway jak w przypadku poprzedników).

Revolution to trzecia odsłona serii Ready 2 Rumble, która przedstawiała boks ze sporym przymrużeniem oka. W grze, podobnie jak w poprzednikach, pojawia się szereg barwnych postaci. W trakcie pojedynku możemy wykonywać rozmaite ataki, zarówno te ‘przyziemne’, jak i bardziej efekciarskie, oraz blokować i robić uniki. Nowością w trzeciej części cyklu jest jednak to, że czynności podczas rozgrywki wykonujemy poprzez gesty - gra bowiem korzysta z funkcji Wiilota i nunchuka. Zawodników opisują trzy parametry: siła, szybkość i wytrzymałość. Ich wartość można podnieść poprzez uczestnictwo w treningowych minigierkach.
 
Gra oferuje kilka wariantów rozgrywki. Arcade (seria pojedynków bez dodatkowego kontekstu), Championship, Team Fight, Tournament, Create a Boxer (w którym odblokowujemy przedmioty wraz z postępami) oraz Mini Games, czyli wspomniane treningowe minigierki. Oprócz tego dostępny jest też bardziej tradycyjny tryb treningowy, multiplayer dla dwóch osób, tryb z historią naszych walk oraz ustawienia pozwalające wybrać między innymi liczbę rund, czas ich trwania czy stopień trudności.
 
Jak wspomniano, w grze pojawiają się różne barwne postacie. Niektóre z nich są parodią znanych prawdziwych osób, np. bokser Mosh Deck 'Em inspirowany jest Davidem Beckhamem.
 
Ready 2 Rumble: Revolution otrzymywało w momencie premiery bardzo słabe noty, które nijak się miały do poprzednich odsłon cyklu. Krytykowane było przede wszystkim sterowanie ruchem.

Podobne gry