SKLEP
Crimson Skies: High Road to Revenge
1481V

Crimson Skies: High Road to Revenge

Crimson Skies: High Road to Revenge
  • Premiery
  • Świat: 21.10.2003
  • Europa: 31.10.2003
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina, Symulacja
  • Liczba graczy: 1-16
  • od lat 12
  • przemoc

Crimson Skies: High Road To Revenge to gra zręcznościowa wyprodukowana przez należące do Microsoftu studio FASA Interactive. Tytuł ukazał się na Xboxa, pozwalając graczom wcielić się w pilota z (alternatywnych) lat 30. ubiegłego wieku.

Akcja High Road to Revenge rozgrywa się w alternatywnych latach 30. XX wieku. Sceną gry są Stany Zjednoczone rozrywane przez secesjonistów. W efekcie kraj dzieli się na wiele walczących ze sobą niezależnych państewek, a sieć autostrad łączących poszczególne stany nigdy nie powstaje. W Stanach Zjednoczonych uniwersum Crimson Skies pierwszoplanowym środkiem transportu stają się samoloty, doprowadzając do szybszego rozwoju technologii z nimi związanych.

 

W produkcji FASA wcielamy się w postać Nathana Zachary’ego, lidera pirackiej bandy Fortune Hunters. Rozgrywka polega na pilotowaniu różnych pojazdów i wykonywaniu misji. Crimson Skies nie stawia przy tym na realizm. Zarówno fizyka, jak i kilka gameplayowych patentów (możliwość naprawienia uszkodzeń i zgarnięcia amunicji w locie) nastawionych jest przede wszystkim na czysty fun.

 

Gra posiada dwa podstawowe warianty rozgrywki. Pierwszy to kampania dla pojedynczego gracza, w której na wykonanie czeka dwadzieścia misji. Do dyspozycji dostajemy na starcie jeden samolot, ale z czasem można zwiększyć stan posiadania do dziesięciu, np. kradnąc maszynę w sprzyjającym momencie. Samoloty da się też modyfikować do czego potrzebujemy pieniędzy i specjalnych żetonów. Crimson Skies nie jest grą całkowicie liniową. Gdzieniegdzie mamy bowiem dostęp od otwartych plansz, na których to od nas zależy, jakich zadań się podejmiemy (obowiązkowych lub opcjonalnych).

 

Drugim ważnym trybem jest multiplayer, w którym mamy dostęp do czterech wariantów zabawy: Dogfight (deathmatch), Flag Heist (capture the flag), Keep Away (zdobywamy przedmiot i musimy nad nim utrzymać kontrolę przez konkretny czas) i Wild Chicken (połączenie dwóch pierwszych trybów). Grać może maksymalnie szesnaście osób przez internet lub system link.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme