Medal of Honor: Heroes
3176V

Medal of Honor: Heroes

Medal of Honor: Heroes
 • Producent: EA Canada - Team Fusion
 • Wydawca: Electronic Arts
 • Polski dystrybutor: Electronic Arts Polska
 • Wersja językowa: Angielska Angielska
 • Premiery
 • Świat: 20.10.2006
 • Europa: 24.10.2006
 • Polska: 24.11.2006
 • Gatunek: Strzelanina FPP
 • Liczba graczy: 1-32
 • od lat 16
 • przemoc

Medal of Honor: Heroes jest strzelaniną z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, wyprodukowaną przez studio Team Fusion i wydaną przez firmę Electronic Arts w październiku 2006 roku wyłącznie na konsolę przenośną PlayStation Portable. Heroes jest jedenastą odsłoną serii Medal of Honor i pierwszą, jaka ukazała się na kieszonsolkę japońskiej firmy.

Heroes nie opowiada autonomicznej historii, gdyż jak sugeruje sam tytuł, wcielamy się w bohaterów z poprzednich odsłon serii. Po raz kolejny odwiedzamy Holandię, Belgię oraz Włochy, a w każdej z nich czeka na nas po pięć misji, czyli w sumie piętnaście. Wszystkie etapy są stosunkowo krótkie, na każdy z nich można zarezerwować sobie kilkanaście minut. Misje skonstruowano w podobny sposób jak w starszych częściach z konsol stacjonarnych - nie brakuje więc odbijania danych obszarów przez wciąganie na maszt swojej flagi, szukanie hitlerowskich zdjęć z tajnymi projektami czy innych ważnych przedmiotów. Na słowa pochwały zasługują lokacje, które pomimo tego, że do bólu przypominają te zawarte w poprzednich odsłonach MoH, to na małym ekraniku PSP prezentują się ładnie i bardzo klimatycznie. Zimowe scenerie czy też włoskie uliczki po raz kolejny potrafią przyciągnąć do konsoli, nie można jednak w Heroes liczyć na zbyt duże zróżnicowanie.

 

Medal of Honor: Heroes, podobnie jak inne popularne militarne shootery, jest w swojej konstrukcji bardzo liniowe - podczas przechodzenia tego tytułu nie ma żadnej możliwości zmiany trasy ani wyboru metody przejścia danego etapu. Gracz w asyście kompanów przemierza liniowe i wąskie lokacje, faszerując ołowiem napotkanych oponentów. W czasie kolejnych misji musi leczyć nie tylko siebie, lecz także swoich towarzyszy. Wszystkie zadania wykonuje się korzystając z pomocy grupy żołnierzy. Nie mamy niestety zbyt dużych możliwości wydawania rozkazów kompanom. Twórcy w dość problematyczny sposób rozwiązali system restartów, gdyż niestety po zgonie najczęściej trzeba rozpocząć misję od samego początku, co dość poważnie kłóci się z natychmiastowością zabawy, jaką powinien się cechować tytuł na handhelda. Oprócz piętnastu misji dla samotników, produkcja Team Fusion oferuje także tryb zabawy wieloosobowej online dla maksymalnie trzydziestu dwóch graczy. Mimo braku drugiego analoga w PSP, celowanie i poruszanie się nie przysparza większych problemów.

 

Podczas intensywnych starć animacja nie zwalnia, a oprawa graficzna zawiera sporo detali. Heroes z pewnością nie aspiruje do miana najlepiej wyglądającej gry na PlayStation Portable, mimo to prezentuje się przyzwoicie. Większość słyszanych w grze kompozycji zapożyczono ze starszych odsłon Medal of Honor.

Podobne gry