Desert Bus
159V

Desert Bus

Desert Bus
  • Premiery
  • Świat: 27.12.2008
  • Europa: 27.12.2008
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Samochodówka
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak
  • od lat 3

Desert Bus to gra samochodowa wyprodukowana i wydana przez RogerExplosion 27 grudnia 2008 roku na przeglądarki internetowe. Wersja komercyjna ukazała się, dzięki Amateur Pixels, 14 listopada 2011 roku na Androida i dzień później na iOS.

Produkcja pierwotnie miała ukazać się jako jedna z wielu minigier w ramach planowanej na PC, Sega CD oraz 3DO składanki Penn and Teller's Smoke and Mirrors - za produkcję odpowiadało Imagineering, oddział Absolute Entertainment. Projekt ten z powodu bankructwa dewelopera finalnie się nie ukazał i został zapomniany. W 2005 roku z założycielem strony internetowej Lost Levels skontaktowała się osoba, która miała okazję ograć i zrecenzować tamten tytuł. Popularność zdobył on jednak dopiero w 2007 roku, gdy LoadingReadyRun zdecydowało się przeprowadzić akcję charytatywną Desert Bus for Hope - w jej ramach cztery osoby grały w tą grę naprzemiennie tak długo jak było to dla nich możliwe.

Produkcja jest przedstawicielem gier samochodowych, gdzie główny motyw stanowi podróż autobusem z Tuscon (Arizona, USA) do Las Vegas - podróż w jedną stronę trwa 8 godzin, a sam autobus może rozwinąć maksymalną prędkość 72,42 km/h (45mph). Z racji zbaczania autobusu w prawo należy go kontrolować, ponieważ w przypadku wpadnięcia do rowu pojazd jest, w czasie rzeczywistym, odholowywany do Tuscon. Każdy z tych przejazdów, wzbogacany o zdarzenia takie jak rozpaćkanie się robala na przedniej szybie i prowadzony w ramach cyklu dnia/nocy, w przypadku jego ukończenia wzbogaca konto gracza o jeden punkt.

Desert Bus, mimo statusu jednej z gorszych gier wideo, nie tyle zyskał na popularności, co także otrzymał wersję na VR wydaną przez Gearbox Software.


Opis opracował: BZImienny
Video - Desert Bus