Leisure Suit Larry: Triple Pack (AMIGA)

Leisure Suit Larry: Triple Pack (AMIGA)

Leisure Suit Larry: Triple Pack
  • Premiery
  • Świat: 1990
  • Europa: 1990
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Kolekcje
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Leisure Suit Larry: Triple Pack to kolekcja gier przygodowych wyprodukowana i wydana przez Sierra On-Line w 1990 zarówno w USA jak i Europie na MS-DOS oraz Commodore AMIGA. Składowe tego zestawu, w późniejszym terminie, ukazały się w Polsce dzięki Play-It albo IPS Computer Group.

Obecnie składowe tego pakietu występują w cyfrowej dystrybucji poprzez Steam (osobno) oraz GoG (część pakietu).

Kolekcja jest zestawem serii gier przygodowych inspirowanych tekstową grą Chucka Bentona wydaną jako "Softporn Adventures", tutaj z większym naciskiem na humor (nawet w takich sytuacjach jak śmierć głównego bohatera). Dodatkowo gra cechuje się typową dla gier studia mechaniką rozgrywki z typowo tekstowym interfejsem. Gracz zatem przemieszcza się między pewnymi lokacjami, wchodzi w interakcje z postaciami czy zarabia pieniądze poprzez hazard w kasynie. Z każdą z tych produkcji można zapoznać się jedynie w rozgrywce dla pojedynczego gracza.

W ramach fabuły pierwszej odsłony opowiedziana jest historia byłego pracownika firmy tworzącej oprogramowanie, Larry'ego Laffera, niskiego i łysiejącego mężczyznę pod 40 (w odświeżeniu z 1991 ma on 40 lat) mieszkającego do niedawna z matką. Ubrany w poliestrowy rekreacyjny garnitur wyrusza do miasta Lost Wages, gdzie decyduje się zrealizować ważny z jego perspektywy cel - stracić dziewictwo.

W ramach drugiej odsłony serii opowiedziana jest historia osadzona po wydarzeniach z pierwszej odsłony cyklu. Efekt prób podrywu Larry'ego nie jest długotrwały i opuszcza dom swej niedoszłej miłości z dolarem w kieszeni. Chcą zarobić pieniądze trafia do pewnego teleturnieju, co jest tylko początkiem długiej przygody w której to udział będą miały nie tylko kobiety, ale także służby specjalne.

W ramach fabuły trzeciej odsłony opowiedziana jest historia osadzona po wydarzeniach z drugiej odsłony - Larry osiągnął swój cel i przez pewien czas żyło mu się dobrze. Niestety, później zostaje wyrzucony przez swoją żonę z domu oraz traci pracę w efekcie czego ląduje na ulicy. Mając na sobie swój ikoniczny strój, będąc wtedy na tropikalnej wyspie, decyduje się wyruszyć na miłosne podboje.


Opis opracował: BZImienny
Podobne gry