SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom
181V

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom
  • Premiery
  • Świat: 31.10.2003
  • Europa: 28.11.2003
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 3

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana przez Heavy Iron Studios i wydana przez THQ. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 2, Xbox, GameCube i Game Boy Advance. Powstał na podstawie popularnego serialu animowanego.

Fabuła gry różni się w mniejszym lub większym stopniu w zależności od tego, czy mamy do czynienia z wersją na konsole stacjonarne, komputery tudzież Game Boy Advance, choć generalnie rzecz sprowadza się do jednego: pokonania robotów, które zaczęły bruździć w Bikini Dolnym, mieście, z którego pochodzi SpongeBob i jego znajomi. Niejaki Plankton postanawia wykraść przepis na burgery Panu Krabowi. W tym celu konstruuje on tzw. Duplicatotron 3000, by wyprodukować armię robotów. Wynalazek zaczyna jednak szwankować, a z nim także maszyny, które terroryzują Bikini Dolne. Powstrzymać próbuje je SpongeBob wraz z przyjaciółmi.

Produkcja Heavy Iron Studios to trójwymiarowa platformówka, w której na przejście czeka ponad trzydzieści leveli. W trakcie ich przechodzenia omijamy przeszkody, walczymy z przeciwnikami i gromadzi znajdźki. W wersji na konsole stacjonarne twórcy oddali do naszej dyspozycji trzy grywalne postacie: SpongeBoba, Patricka i Sandy. Różnią się one umiejętnościami nie tylko przydatnymi do radzenia sobie z przeciwnikami, ale też eksploracją plansz. Niektóre sekcje da się przejść tylko konkretnym podopiecznym. Postacie można przełączać na przystankach autobusowych, ale na każdym levelu dysponujemy tylko dwiema (SpongeBob plus ktoś jeszcze). 

W grze znajdziemy trzy rodzaje znajdziek: złote szpatułki (otwierają dostęp do nowych miejsc), skarpetki Patricka (za dziesięć otrzymujemy złotą szpatułkę) oraz świecące obiekty (pełniące funkcję waluty).

Wersja z PC i z GBA różni się pod względem rozgrywki dość znacząco od wersji z dużych konsol. Ta z komputerów to przygodówka point-and-click, natomiast na przenośnym sprzęcie Nintendo mieliśmy do czynienia z dwuwymiarowym platformerem.

Co warto dodać, gra doczekała się remake'u na PC, Playstation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Podobne gry