Sword and Fairy 6
437V

Sword and Fairy 6

Sword and Fairy 6
  • Premiery
  • Świat: 08.07.2015
  • Europa: 08.07.2015
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1

Sword and Fairy 6 to gra RPG wyprodukowana przez chińskie studio SoftStar Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach oraz PlayStation 4. Była to szósta odsłona serii, która po raz pierwszy pojawiła się na rynku 1995 roku.

Akcja rozgrywa się w fantastycznym świecie inspirowanym chińską mitologią i kulturą, w którym o dominację walczą różne frakcje, a w tle wszystkiego jest intryga sięgająca czasów mitycznych i bitwy, w której bestie zostały pokonane przez sojusz ludzi oraz bogów. Głównymi bohaterami są Yue Jinzhao oraz Yue Qi, którzy przybywają na tzw. Zachodnią Stronę, by znaleźć coś, czego poszukują. W efekcie odkrywają jednak pewną tajemnicę sięgającą zamierzchłej przeszłości. Gdzie indziej zaś wielka bestia budzi się w odmętach morza i wznosi ku niebu.

Pod względem rozgrywki produkcja SoftStar Entertainment przypomina nieco Final Fantasy XIII. W grze występuje wskaźnik przypominający ATB. Gdy się napełnia, wybieramy pożądane komendy, a gdy dobije już do końca, nasza postać wykonuje to, co zaplanowaliśmy. Wybór odpowiednich umiejętności jest niezwykle istotny, ponieważ rzecz nie sprowadza się zawsze tylko do tego, by zadać jak największe obrażenia. Niektóre ataki mają dodatkową właściwość - obniżają obronę przeciwnika. A gdy zadamy ich wystarczająco dużo, zostanie on ogłuszony. Co warto dodać, kontrolujemy tylko jednego podopiecznego, resztą zaś kieruje sztuczna inteligencja.

W grze zaimplementowano system rozwoju. Po walkach otrzymujemy punkty doświadczenia oraz punkty SP (Soul Points), które następnie możemy zainwestować w rozwój parametrów podopiecznych.

Poza walką eksplorujemy też świat gry. Zarówno bardziej otwarte przestrzenie, miasta, jak i dungeony. Ogólnie jednak Sword and Fairy 6 jest mocno liniowe.

Twórcy zaimplementowali również system reputacji (rośnie jeśli wykonujemy zadania poboczne) oraz rozliczne minigry.

Podobne gry