Jenny LeClue: Detectivu (XONE)

Jenny LeClue: Detectivu (XONE)

Jenny LeClue: Detectivu
  • Producent: Mografi
  • Wydawca: Mografi
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 2019
  • Europa: 2019
  • Polska: Brak planów wydawniczych
  • Gatunek: Przygodowa
  • Liczba graczy: 1

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Jenny LeClue: Detectivu to gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Mografi. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Jego produkcja została sfinansowana serwisie Kickstarter.

Produkcja Mografi, co ciekawe, opowiada historię z dwóch perspektyw. Na pierwszym planie jest tytułowa Jenny LeClue, nastoletnia detektyw z niewielkiej i spokojnej mieściny o nazwie Arthurton. A właściwie tylko na pozór spokojnej. W rzeczywistości bowiem miejscowość skrywa wiele mrocznych tajemnic, a jedną z nich jest morderstwo dziekana uniwersytetu, gdzie pracuje mama głównej bohaterki. Co gorsza, kobieta zostaje niesłusznie uznana za winną. Jenny oczywiście nie zgadza się z takim obrotem spraw i postanawia sama znaleźć prawdziwego mordercę, aby oczyścić matkę ze wszelkich podejrzeń.

Na drugim planie jest z kolei fikcyjny pisarz, odgrywający rolę narratora Arthur K. Finkelstein, który wymyślił postać Jenny. W trakcie rozgrywki śledzimy jego zmagania, by stworzyć atrakcyjną fabułę, która sprawi, że książki z nastoletnią detektyw w roli głównej znów zaczną sprzedawać się na miarę oczekiwań wydawcy.

Podczas rozgrywki nasza podopieczna porusza się po dwuwymiarowych lokacjach. Dysponuje ona umiejętnościami w rodzaju wspinania się czy skakania, lecz nie ma tu żadnych sekcji wymagających od graczy choćby minimum zręczności. Może też rozmawiać z napotkanymi NPC-ami (dostępne są opcje dialogowe), aby pozyskiwać od nich przydatne umiejętności rzucającej więcej światła na sprawę morderstwa, a ponadto rozwiązywać łamigłówki i drogą dedukcji dochodzić do wniosków (gra posiada jednak liniową strukturę i nasze poczynania nie wpływają na bieg historii).

Żywotność zabawy (przejście gry zajmuje ok. 12 godzin) wydłużają dodatkowe atrakcje, jak kolekcjonowanie naklejek, które Jenny umieszcza w swoim notesie. Możemy je znaleźć eksplorując różne zakamarki Arthurton.

Podobne gry