The Awesome Adventures of Captain Spirit
941V

The Awesome Adventures of Captain Spirit

The Awesome Adventures of Captain Spirit
  • Premiery
  • Świat: 26.06.2018
  • Europa: 26.06.2018
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Logiczna, Przygodowa, Inna
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

The Awesome Adventures of Captain Spirit to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Dontnod Entertainment i wydana przez Square Enix. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Gra była dostępna do pobrania za darmo.

Akcja The Awesome Adventures of Captain Spirit rozgrywa się w uniwersum popularnej serii Life Is Strange, a konkretnie trzy lata przed wydarzeniami ukazanymi w pierwszej części tego cyklu. Produkcja francuskiego studia Dontnod Entertainment koncentruje się jednak tym razem na zupełnie innej postaci - jest nią mieszkający w miasteczku Beaver Creek w stanie Oregon siedmioletni Chris, tytułowy kapitan Spirit, którego na tle rówieśników wyróżnia niezwykle bujna wyobraźnia i obsesja na punkcie superbohaterów. Nie to jest jednak głównym tematem fabuły. Jej najważniejszym wątkiem jest pozostawiająca do życzenia relacja między chłopcem a jego ojcem.

The Awesome Adventures of Captain Spirit trudno nazwać grą w ścisłym tego słowa znaczeniu. Tytułowi zdecydowanie bliżej jest do interaktywnej powieści - nie ma tu bowiem wyzwań zręcznościowych ani szczególnego główkowania. Ogólnie rzecz biorąc przypomina to Life Is Strange - nasz podopieczny eksploruje tu niewielkie lokacje, szukając elementów otoczenia, z którymi może wejść w interakcję. O ile główna bohaterka LiS posiadała cudowną zdolność cofania czasu, Chris ma swoją wyobraźnią. Przeczesywanie świata gry dostarcza informacji o nim, o jego ojcu Charlesie, ich szwankującej relacji, zniknięciu matki i o tym, jak odbiło się ono na rodzinie. W przypadku konwersacji mamy natomiast do czynienia z drzewkami dialogowymi.

Gra, jak wspomniano, dostępna jest do pobrania za darmo. Przejście całości zajmuje około dwóch godzin, a zakończenie stanowi pomost między między nią a Life Is Strange 2 (gdzie Chris także się pojawia). 

Recenzje

Podobne gry