Blog użytkownika Tom19

Tom19

Tom19 Tom19 27.12.2017, 16:04
GraczOSTacja - wielkie podsumowanie cyklu
482V

GraczOSTacja - wielkie podsumowanie cyklu

GraczOSTacja - wielkie podsumowanie cyklu

 Tom19: 

Cześć!

Czas skończyć ten cykl, czas podziękowań i pożegnań, czas który poświęcaliśmy wspólnymi siłami i czas tak cenny, zostający we wspomnieniach. Dobra nie ma co się rozklejać, to nie koniec świata ;D Na początek wielkiego podsumowania muzycznego cyklu jakim jest Graczostacja zacznę od tego jak to się zaczęło. Początek to myśl rodząca się w głowie, podpowiadająca, że fajnie by było stworzyć głosowanie na najlepszą muzykę z gier. Wszystko nabrało mocy napędowej w momencie wypuszczenia graczostacji przez Rikimaru. On rozpoczął fazę na muzykę w ppe.pl a ja sprawnie to kontynuowałem, jednak z kompletnie inną formułą. Co by nie mówić, to od Rikimaru wszystko się zaczęło, ponieważ samemu nie wiem, czy bym kiedykolwiek za to się zabrał ;). Nawet jakbym sam wyszedł z inicjatywą to coś czuję, że dzisiaj nie byłoby podsumowania...Abi, to dzięki jej pomocy i wsparcia, cały cykl tworzyło się sprawniej i przyjemniej. Co by nie mówić wszystko było ( mimo zgubnego wrażenia ) dość czasochłonne. Dlatego napiszę więcej o Graczostacji z zaplecza, niż własnej topki utworów itd ;P

Mój folder o nazwie 'Graczostacja' to plik ważący prawie 1 GB samych obrazków, dokumentów i cholera wie czego jeszcze. W nim zawarte są wasze propozycje, kody źródłowe do strony, wszelkie miniaturki okładek ( 429 ) i tapety, a także teksty, linki do kawałków muzycznych, czy opisy np: wybranych kompozytorów. Może nie wypada mówić o czasie jaki poświęcałem graczostacji, ale w sumie spróbuję to wszystko wyliczyć. Pierwsza faza była najbardziej ''czasożerna'' ze wszystkich zaplanowanych faz, nie tylko ze względu na 60 blogów, ale również zawartości i sklejania wszystkiego do brzydko mówiąc - kupy. Nie dosyć, że musiałem szukać odpowiednie covery muzyczne o rozmiarach 250x250, ewentualnie wpasowywać w dany rozmiar bawiąc się w photoshopie, to dochodziły opisy do utworów. Ogólnie użytkownicy chętnie zabierali się do pisania, jednak były momenty ( lub osoby ;P ), w których trzeba było uzupełnić parę odpowiednich zdań zastępczych. Na szczęście Abi wyręczała mnie w trudnych chwilach, za co dziękuję. Ile trwało tworzenie bloga mimo, że samej treści pisanej było dosyć mało? Ok 3.5 godziny przy dobrych wiatrach, zazwyczaj bliższe okrągłej czwórki. Najczęściej robiłem to na raty, dwa podejścia do komputera.

 

              

 

Kolejna faza to na szczęście skrócenie tego czasu o mniej więcej godzinę. Samo stworzenie grafiki z tabelką do której wpisywałem wyniki poprzedniego głosowania okazało się strzałem w dziesiątkę, bo wcześniej musiałem wyrównywać liczbę punktów każdego z utworów tak, aby były zachowane w jednej linii ( czysta estetyka ), co doprowadzało mnie do szaleństwa ( w kodzie inaczej były ułożone niż po efekcie końcowym ). Im dalej tym lepiej, kolejne fazy były raz, że proste w budowie, a dwa polegały na wklejaniu gotowego źródła linków zarówno obrazków, czy piosenek z Youtube do źródła strony. W tej fazie miałem problem z ułożeniem strony tak aby dwa rywalizujące obok siebie utwory wyglądały estetycznie i przyjemne dla oka. Z pomocą przyszedł Gomlin, który pomógł mi i oparł całość na...tabelach. Jeden blog to robota na dosłownie godzinę. Tak samo z fazą finałową, trochę zabawy, więcej czasu zajmował mi wstępniak niż wklejanie wszystkiego do kodu źródłowego. Gdy to wszystko obliczę, czas poświęcony na Graczostację to około..... 350 godzin...O kurde, serio! ;D

Dla zainteresowanych jak to wszystko wyglądało wklejam linki z każdej fazy cyklu muzycznego, od I, II i III fazy po finałową.

https://www.ppe.p(...)e-1.html

https://www.ppe.p(...)e-1.html

https://www.ppe.p(...)e-1.html

https://www.ppe.p(...)nie.html

 

Tutaj parę przykładowych tapet, które zdobiły Graczostację w dziale blogów.

 

Na koniec parę statystyk. Zapraszam na drugą stronę, znajdziecie tam dział użytkowników, którzy wspierali zarówno mnie i Abi, aby Graczostacja pociągnęła do końca. Dla wszystkich mała niespodzianka - finałowe utwory z bonusami + okładka na pudełko CD do wydrukowania. Bez was nie byłoby tego pięknego cyklu - DZIĘKUJEMY!!!

liczba wszystkich komentarzy: 4306 

ilość opisów do piosenek: 600

najlepszy opis do piosenki

Metal Gear Rising: Revengeance - Monsoon's theme - Stains of Time?

Opis: Jeszcze rok temu moje życie wydawało się wręcz spełnieniem marzeń. Miałem piękną żonę, dwójkę fantastycznych dzieciaków i świetną, bo dobrze płatną posadę w charakterze korporacyjnego ścierwa. Czułem się człowiekiem spełnionym w każdym calu; możliwość wypełniania codziennych obowiązków związanych z prawdziwym życiem napawała mnie wręcz dumą, lizanie dolnej części pleców swojego szefa było czymś co nie śniło mi się w najskrytszych nawet...snach. Po prostu złapałem Pana Boga za nogi. Nie mogąc doczekać się przypływu radości z okazji kolejnej wartościowej wizyty u teściów, których po prostu uwielbiałem, siedziałem sobie w domu i nagle to usłyszałem...Mój 8letni syn grał na konsoli i kiepsko mu szło. Wymachiwał po coś tam jakimś mieczem na placu Pigalle i nie mógł pokonać któregoś bossa w siepanko-nawalance zwanej Metal Gear Rising. Chłopak się zniechęcił, wyrzucił pada wysoko w górę i poszedł dokuczać siostrze. Kontroler do gier video nie spadł jednak na podłogę...Złapała go moja majestatyczna dłoń i rozpoczeła się walka. Po próbie numer 23 zrozumiałem, że jak nie mogę pokonać niejakiego Moonsona, tak samo nie mogę przestać słuchać towarzyszącemu tej konfrontacji zajebiście nakręcającego mnie kawałka. Co za moc!!!! Poczułem przypływ niesamowitej siły witalnej!!! Ten kult w najczystszej postaci dodawał mi niesamowitego powera, napełniał mnie tak potężną dawką adreny do pary dopaminą, że parłem do przodu, aż Monsoon wreszcie poległ, a ja... poczułem pustkę. Więc powróciłem do walki, aby pokonać ów jegomościa bez choćby zadraśnięcia, co po kolejnych analizach jego ataków stalo się faktem (po kilku godzinach prób!!!). Ale ten fantastyczny numer pozostał ze mną nawet po skończeniu modli...znaczy się, wyłączeniu gry. Słucham go bardzo często nawet dziś. Nakręca mnie na działanie, sprawia, że chce mi się żyć!!! Dzięki niemu naplułem swojemu szefowi w twarz, sprzedałem żonę na bliski wschód, oddałem dzieci do okna życia i jeszcze zaległa wizyta u teściów....Nigdy nie znalazłem z nim nici porozumienia, a raczej on nie chciał jej znaleźć ze mną. Raz, że za mało zarabiam, innym razem kiepsko wychowuję dzieci. Kiedy tylko wpadałem z wizytą, atakował mnie z każdej strony....jak Monsoon...Miałem w domu kij od miotły o długości miecza Raidena... Założyłem słuchawki na uszy...Podobnie jak w grze, nie drasnął mnie nawet raz. Teściową oszczędziłem. Pozdrawiam wszystkich czytelników GraczOSTacji!!!

ps. Masz u mnie nagrodę za opis roku! :)   Tom19

    Propozycja usera:  Ciwas


ile dni trwała Graczostacja: od 29.07.2015, 00:00  do  17.12.2017, 00:00, czyli    873 dni

seria z największą ilością piosenek: Final Fantasy ( 31 )

gra z największą ilością piosenek: Chrono Cross i Shadow of the Colossus ( 9 )

Joker który przeszedł najdalej: NieR: Automata - Amusement Park Boss ( 5 miejsce - Faza Finałowa 1 runda )

 

Pamiętajmy, że Graczostacja to nie była tylko muzyka z gier! Utwory, które znajdowały się zarówno w blogu, jak i komentarzach dotyczyła muzyki lat 70-tych, 90-tych, rock, metal, pop a nawet techno, czy chillout ;)


 

 

 

  Abi: 

Tak oto moi drodzy dotarliśmy do samego końca. Była to długa podróż, ale wspólnie daliśmy radę. Przez te dwa lata wiele rzeczy się działo zarówno w moim życiu prywatnym jak i życiu portalowym, ale cieszę się, że zamykamy nasz cykl. Ciągnięcie go w nieskończoność nie byłoby zbyt dobre.

Jestem niesamowicie wdzięczna Tomowi za to, że mogłam być częścią tego przedsięwzięcia, które nie dość, że pokazało mi ogrom świetnych utworów z gier (i nie tylko!), ale także pozwoliło poznać niektórych użytkowników lepiej i przede wszystkim odważyć się na spotkanie was i nabranie pewności siebie (mam z tym ogromne problemy). Miło było zobaczyć znajome mordki na żywo w Lublinie i mam nadzieję, że z pozostałymi też się kiedyś poznam na żywo.

Żeby nie przedłużać,  poniżej ostateczne wyniki, top 10 GraczOSTacji 2015-2017!

Nawet nie wiecie ile ja się męczyłam z liczeniem tych głosów… Głosowało was 38 osób (włącznie ze mną i Tomem), więc do samego zapisania było 380 głosów! A jeszcze podliczenia! Ale w końcu się udało i mamy ostateczną tabelkę, która zamyka nasz piękny cykl.

Dzięki wam poznałam bardzo dużo ciekawych utworów (Xpander, utwory z Shovel Knight, Pokken Tournament czy Kingdom Hearts), pokazywaliście mi gatunki muzyczne o których wcześniej nie słyszałam, a także mogliśmy dyskutować na poziomie o grach i muzyce (słynna dyskusja o FF).

Ciężko byłoby mi wybrać moje top10, ale na pewno na liście znalazłyby się OST’y głównie z… indyków. Bastion, Pyre, Crypt of the Necrodancer, Child of Light czy Ori and the Blind Forest. Dodatkowo na wyróżnienie na pewno zasługuje muzyka z Deus Ex, Wieśka, Persony, Eternal Sonaty czy Castlevanii.

Co by to za wcześnie nie skończyć, mam dla was kilka statystyk i ciekawostek, które wygrzebałam z końca pierwszej fazy plus parę nowych:

  • Użytkownicy, którzy podali najwięcej propozycji (poza Tomem) to Kazuya86, który podrzucił nam 44 propozycje, tuż za nim Bioter z 37 utworami, następnie flaberobaderous od którego dostaliśmy równe 30 utworów, potem kamil_j87 z 27 propozycjami oraz emas z 23 utworami. Lista oparta na pierwszych propozycjach z pierwszej fazy :)
  • Ogółem, liczba użytkowników, która podała propozycje to 55 (wliczając mnie i Toma).
  • Przez cały cykl spędziłam około 125 sobotnich (lub niedzielnych) poranków na podliczaniu głosów, więc co za tym idzie około 130 kartek A4, ponieważ wszystko liczyłam zawsze ręcznie za pomocą cyferek, kreseczek itp. a potem wszystko wrzucałam do Excela, czasem korzystając z usług kalkulatora.
  • Pliki Excela zawsze były pokolorowane, aby łatwiej było widać, które utwory już odpadły, a które przeszły dalej. Wszystko potem leciało do Toma, który składał bloga i tworzył piękne graficzne cudeńka w postaci tabelek czy obrazków.
  • Nie może oczywiście zabraknąć podziękowań dla użytkowników,  którzy głosowali oraz podawali nam propozycje. Od razu przepraszam jak kogoś pominęłam, ale naprawdę ciężko jest spisać was wszystkich! Ci, którzy podali jakiekolwiek propozycje w kolejności alfabetycznej wzięci prosto z pięknego pliku Excela (wraz z osobami których już na PPE nie ma lub zmieniły nicki):
  • adrimeX11, alex_dp, AlternativeK, amazarashi, ApartRikimaru, Bioter, BlondSpaceBoro, Blood, BR78, Calam, Ciapo,Ciwas, Daaku, dKc, Elanczewski, emas, flaberobaderous, FLACZEK1988, Frostmoor, funnyluke, Gildarts, Gomlin, HanysR, Iron, kamil_j87, Kazuya86, Keczup, Klonik, Krzychu007, MalRey, ManiekSSJ3, ManoWar74, martinus300, Montana, Msaint, pieniu, PrincessNue, Rankin, repip, Rikimaru, sejfer, Shichibukai, snake18011992, Son Goku, speed_cod_group, Starh, squaresofter, The Phantom, Agony, vAHeR, Volfer, Wujo82, xantussevorus, your_tapeworm.

Dodatkowo ci, których udało mi się wyłapać w głosowaniach (tu już w kolejności randomowej):

  • Grifter, Cherubinek, badzejo, kuku, Ghostoom, RoninPSV360, PolishValsion, KrzychuS8, pieniu, PrzemQ, Maciej2801, Cyborg,Cobretti, yavny, Katsura19934, munvert, Musiel, conan55555, Viqing, lukasz638, Dajzner.

 

  • i także Ty użytkowniku nawet jeżeli nie wypisany z imienia byłeś nieodłączną częścią naszego cyklu :)

Ogromne podziękowania dla was za waszą pomoc, za to, że podawaliście opisy do swoich utworów, za to, że braliście udział w głosowaniach, wyzwaniach Abi oraz za to, że wpadaliście raz na jakiś czas, rzuciliście miłe słowo i przede wszystkim, że czytaliście nasze wstępniaczki :D Jeszcze większe dziękuję do wszystkich osób, które mi odpisały i znalazły się na blogu, nawet nie wiecie jak miło jest po tych dwóch latach pracy przeczytać tyle dobrych rzeczy, człowiekowi od razu się lepiej na sercu robi, zwłaszcza w okresie świątecznym :) Co za tym idzie przepraszam jeśli kogoś ominęłam, ale nie dość, że owe świąteczne obowiązki mnie zajęły, to dodatkowo jest was tak dużo, że ciężko było napisać do wszystkich i nikogo nie zagubić!

Ode mnie chyba tyle… Trochę tekstu naprodukowałam, a jeszcze mamy co czytać od innych użytkowników. Trzymajcie się ciepło, korzystajcie z końcówki roku, ale z nadzieją, że następny będzie jeszcze lepszy!

Pozdrowienia od Abi

 

 

 

 


Oto wyniki ostatecznego głosowania! Dziękujemy, że byliście z nami!

Głosowanie trwało od  29 lipca 2015 r. do  17 grudnia 2017 r.


 

1. Shadow of the Colossus - The Opened Way  ( 262 pkt. )

 

 

 

 

Kazuya86: Opened Way to jedna z pierwszych ścieżek jakie witają nas we wspaniałym SotC. Wybór tego kawałka jako motyw "z pierwszego Kolosa" był strzałem w dziesiątkę, bo swoim epickim brzmieniem świetnie wprowadza w świat kontynuacji ICO. Na mnie zrobił on ogromne wrażenie i zdecydowanie znajduje się w moim "TOP 3" z tej niezwykłej produkcji. Genialności i tyle w temacie! :)

 

2. Chrono Cross - The Scars of Time  ( 253 pkt. )

 

 

 

 

Gomlin: Yasunori Mitsuda komponując OST do Chrno Crossa uczynił absolutne mistrzostwo świata na tle wszystkich jRPG-ów z jakimi miałem jakąkolwiek styczność. Scars of Time to wprowadzający kawałek intra gry, który od razu wrzuca nas swoją melodią w wir tętniących emocji. Ten jeden krótki utwór skrywa w sobie: radość, nostalgię,tajemnicę, legendy , baśniowy świat, walkę, spokój...Porywa swoją harmonią i sielskością. Słysząc ten jeden utwór, od razu wiesz, że w ten tytuł warto grać choćby dla samej muzyki.

 

3. Ori and the Blind Forest - Main Menu Theme  ( 226 pkt. )

 

 

 

 

The Phantom Agony ( propozycja ): Abi doda od siebie trzy grosze. Ori and the Blind Forest to jedna z najlepszych gier w jakie w życiu grałam i tak samo genialny ma soundtrack. Utwory są po prostu genialne i Main Menu Theme pokazuje tak samo wysoki poziom. Będę jeszcze długo pamiętać jak po raz pierwszy odpaliłam Ori i zobaczyłam przepiękne tło menu gry. A utwór towarzyszący początkowi idealnie przedstawia magię i baśniowość całej gry. Przepiękny, wspaniały i genialny.  Jeżeli ktoś jeszcze nie zagrał musi nadrobić w trybie natychmiastowym!

 

4. Deus Ex: Human Revolution - Icarus  ( 219 pkt. )

 

 

 

 

Abi: W KOŃCU! Z góry muszę przeprosić za wszystkie inne opisy w tej odsłonie, ale nie potrafię zachęcić do nich, gdy w końcu pojawił się mój Icarus! :D Najlepszy, bez dwóch zdań, utwór bardzo powiązany z Deus Ex: HR na które, chyba większość z was, wie, ze mam ogromną fazę. Poruszający, magiczny, majestatyczny, głęboki, powodujący ciarki na plecach i w ogóle najlepszy. Od razu przed oczami mam ten cały konflikt przyszłości, nadchodzące Mankind Divided, Adama Jensena i charakterystyczne kolory dla Human Revolution. Zdaję sobie sprawę, że ten opis nie jest mistrzostwem świata, ale wierzę, że sięgniecie po Icarusa, przesłuchacie go, i wpadniecie w jego magię tak samo jak ja :D

 

5. Mirror's Edge - Still Alive ( 211 pkt. ) 

 

 

 

 

BlondSpaceBoro ( propozycja ): Pamiętam do dziś jak obejrzałem pierwszy trailer tej produkcji. Zachwytom nie było końca, zwłaszcza widząc tak piękną animację i ruchy głównej bohaterki. Drugą kwestią była idealnie wkomponowana muzyka, wtedy jeszcze w wersji bez wokalistki. Still Alive bez Lisy Miskovsky to jak obraz bez kolorów. Świetny wokal i przepiękna piosenka, która idealnie pasowała do wykreowanego uniwersum. Co to dużo mówić. Faworyt głosowania!  Tom19

 

6. Silent Hill 2 - Promise  ( 201 pkt. )

 

 

 

 

kamil_j87 ( propozycja ): Akira Yamaoka ponownie pokazuje swój kunszt kompozytorski. Słuchasz dowolnie losowego utworu pana Yamaoki i wiesz doskonale, że dotyczy serii Cichego wzgórza. Specyficzny klimat, który może nie jest w 'Promise' tak przytłaczający. Mimo, że zawarta jest dynamika, piosenka nadal wydaje się niepokojąca. Piękne zwolnienia i przyśpieszenia, gitarka gra jak ta lala ;) Jeden z faworytów graczOSTacji!   Tom19

 

7. Legacy of Kain: Soul Reaver - Main Theme  ( 194 pkt. )

 

 

 

 

Tom19: Soul Reaver to jedna z najbardziej klimatycznych i tajemniczych gier jakie dane mi było grać. Świetna kreacja Raziela i innowacyjne przemiany świata dawały niezłego kopa, każdemu kto zagłębił się mocniej w ten świetny tytuł. Zaprezentowana piosenka to najlepszy reprezentant Legacy of Kain: Soul Reaver. Buduje i tak gęsty klimat, świetnie się go słucha podróżując w nieznane. Arcydzieło!

 

8. The Witcher - River of Life  ( 190 pkt. )

 

 

 

 

The Phantom Agony ( propozycja ): Abi doda trzy grosze od siebie. Jako, że jestem świeżo po jedynce, a teraz przechodzę dwójeczkę utwór jest dla mnie dość znany. Muzyka w Wieśku jest skomponowana naprawdę świetnie, jak można się nie zakochać w tak melancholijnej melodii, gdy przemierzamy pola, lasy czy miasteczka? Zresztą, co ja się tu będę rozpisywać, któż tutaj nie zna OST’ów z Wieśka?

 

9. Wipeout 3 - Xpander  ( 182 pkt. )

 

 

 

 

repip: Otóż moi mili Xpander pochodzi z OST Wip3outa i jest tworem z gatunku techno-transów, których nie rozróżniam. Nie mam o tej muzyce pojęcia, a nie przeszkadza mi to w słuchaniu tego kawałka od lat. Na potrzeby tych kilku zdań puściłem kolejny raz w tym tygodniu Xpandera i już 10 raz leci, a ja dalej nie złapałem sensu w tej wypowiedzi...

 

10. Killer Instinct - Theme  ( 152 pkt. )

 

 

 

 

Bioter: Dziś się wyjebałem na śliskim chodniku a gdy się podnosiłem słyszałem w głowie temat przewodni Killer Instinct,który przemawia słowami "upadłem ale powstaję (no i ruszam dalej kopać tyłki moim przeciwnikom)", Ja co prawda nikogo nie zabiłem (poważnie) i zamiast tego pognałem sprawdzić jak się ma mój telefon, który przekoziołkował  kilka razy po chodniku. To był pierwszy raz kiedy zrozumiałem, że zakup armora był dobrą decyzją. wracając Do samego utworu to jest to chyba najbardziej charakterystyczny i pamiętny temat przewodni w historii bijatyk (Filmowe MK się nie liczy). Nieco przejmujący ale co najważniejsze  zachecający do morderczej walki. Jest to też kolejny przykład na to, że oryginał jest najlepszy, zremixowane wersje z Gold i 2013 jakos mi się nie podobają. Ale co najważniejsze w serii tej nie tylko main theme jest świetne. W końcu Killer Instinct to jeden z najlepszych OST w mordoklepkach.

 

Tagi: Abi dziękujemy graczostacja głosowanie konkurs muzyczny cykl muzyka muzyka gracza muzyka z gier nutka podsumowanie podsumowanie cyklu statystyki Tom19

Przejdź do strony
Oceń notkę
+ +25 -

crossplay.pl
Oceń profil
+ +127 -
Tom19
Ranking: 37 Poziom: 75
PD: 52301
REPUTACJA: 38208